اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

سازمان هواپیمایی کشوری:

حجاج باید هر سه دوز واکسن کرونا را تزریق کرده باشند

حجاج باید هر سه دوز واکسن کرونا را تزریق کرده باشند

به گزارش ایران آنلاین، معاونت هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری با اعلام اینکه تاکنون آماری از ابتلا به آبله میمون گزارش نشده است، گفت: حجاج باید سه دوز واکسن کرونا را تزریق کرده باشند.

 «حسن خوشخو» در خصوص شرایط و ضوابط حج ۱۴۰۱ گفت: حجاج بر اساس پروتکل‌های وزارت بهداشت باید سه دوز واکسن را تزریق کرده باشند و اعزام افراد بالای ۶۵ سال به حج بر اساس ضوابط کشور عربستان ممنوع شده است.

سرپرست معاونت هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری، افزود: با توجه به توافقات انجام شده با کشور عربستان واکسن سینوفارم مورد تایید واقع شده است و با تمهیدات لازم از سوی سازمان حج و وزارت بهداشت گواهینامه لازم به حجاج ارائه خواهد شد.

خوشخو با اشاره به کاهش محدودیت‌های پروازی در دنیا خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورها محدودیت‌های پروازی را حذف کرده‌اند و فقط QR-Code واکسن مهم است.

سرپرست معاونت هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری در مورد آبله میمون نیز گفت: با توجه به اینکه مسئولیت ورود مسافران به لحاظ رعایت الزامات بهداشتی برعهده وزارت بهداشت است، تاکنون آماری از ابتلا به آبله میمون اعلام نشده است.

خوشخو بیان کرد: اکنون ۱۵۰ پرواز در هفته از کشور به عتبات برقرار است و از تمام شهرهایی که درخواست باشد و زائر وجود داشته باشد پرواز برقرار می‌شود.


انتهای پیام/


 

کپی