اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

خطر ریزش از بیخ گوش سینما هجرت کرج گذشت

خطر ریزش از بیخ گوش سینما هجرت کرج گذشت
ایران واشقانی خبرنگار

فرونشست زمین در یک مغازه قدیمی در کنار سینما هجرت کرج، موجب ریزش بخشی از این مغازه قدیمی شد. هر چند این حادثه خسارت جانی نداشت، اما زنگ خطری برای چاره اندیشی و ایمن‌سازی بافت‌های فرسوده و غیراصولی در کرج شد تا بلای جان شهروندان نشود.

روزنامه ایران: به طوری که فرماندار کرج با تذکر شدیداللحنی هشدار داد که هر ساختمانی در کلانشهر کرج امکان ایمن‌سازی نداشت، باید تخلیه و پلمب شود.
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شهر کرج با اشاره به  تمهیدات ایمنی با ماشین آلات و اکیپ‌های عملیاتی اظهار کرد: به محض اطلاع از فرونشست زمین جنب سینما هجرت، ماشین آلات سازمان مدیریت پسماند همراه با اکیپ‌ آتش‌نشانی در محل حادثه حضور یافتند و اقدامات اولیه پیشگیری از وقوع بحران در راستای ایمن سازی محل به سرعت و طبق پروتکل‌های ایمنی و با مشورت و اطلاع مدیران مربوطه عملیاتی شد و این حادثه هیچ گونه خسارت جانی به همراه نداشت.


محمدرضا خسروی افزود: با به کارگیری بیل مکانیکی، چهار دستگاه کامیون و لودر، سه دستگاه نیسان و ۲۰ نفر نیروی انسانی عملیات گودبرداری آغاز شد و پس از رفع خطر، ایمن‌سازی محل حادثه انجام پذیرفت. عملیات عمرانی احتمالاً در این دو روز ادامه خواهد داشت.


چهار مغازه مجاور تخلیه شدند
مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز از تخلیه مغازه‌های اطراف سینما هجرت شهر کرج به دلیل ریزش بخشی از یک مغازه قدیمی خبر داد و گفت: این مغازه قدیمی ایمن‌سازی و چهار مغازه اطراف آن تخلیه شد.
محمدرضا فلاح نژاد افزود: حرکت توده خاک علت ریزش بخشی از این مغازه قدیمی بوده است.


پاساژهای قدیمی کرج مستعد بروز حوادث غیرمترقبه
در حالی که این روزها شهروندان کرجی برای ورود به مراکز قدیمی تجاری با مانعی در ورودی آنها مواجه‌اند که نسبت به ناایمن بودن این پاساژهای قدیمی هشدار می‌دهد، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج از شهرداران  خواست تا ضمن تشدید نظارت بر روند ساخت و سازها، نسبت به شناسایی و ایمن سازی ساختمان‌های ناایمن هشیار باشند.


غفور قاسم پور در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان کرج با بیان این موضوع گفت: پاساژها از مراکز شهری هستند که با توجه به گذشت سالیان متمادی از احداث آنها پیش‌بینی ایمن‌سازی قبل از بروز حوادث غیرمترقبه ضروری است.
وی از شهرداران شهرهای اقماری هم خواست تا بر ضوابط و اصول فنی و مهندسی در سازه‌ها نظارت جدی داشته باشند و ضمن احصای ساختمان‌های ناایمن، اخطارها و هشدارهای لازم را نسبت به اصلاح و ایمن‌سازی ابنیه و مکان‌های تحت حوزه استحفاظی خود صادر کنند. قاسم پور تأکید کرد: اگر به هر عنوان ساختمانی در کلانشهر کرج امکان ایمن سازی نداشت باید تخلیه و پلمب شود.

انتهای پیام/

 

 

 

کپی