اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

شانس صعود کمرنگ شد

شانس صعود کمرنگ شد
محمدمحمدی سدهی

تیم امید کشورمان جمعه در دومین دیدار مرحله گروهی مسابقات قهرمانی زیر 23 سال فوتبال آسیا در ازبکستان به مصاف ترکمنستان رفت و 2-1 شکست خورد.

روزنامه ایران: تک گل ایران توسط علیرضا باویه در دقیقه 8 به ثمر رسید. نکته مهم اینکه در دقیقه 65 باویه که یک اخطار دریافت کرده بود، پس از اعلام کمک داور ویدیویی به‌دلیل خطای خطرناک کارت قرمز مستقیم گرفت و از بازی اخراج شد تا تیم امید از این دقیقه 10 نفره بازی را ادامه دهد. شاگردان مهدی مهدوی‌کیا پیش از این در نخستین دیدار خود با قطر 1-1 مساوی کردند و حالا با یک امتیاز در رده سوم جدول قرار دارند. شکست تیم امید کشورمان مقابل ترکمنستان باعث شد کار این تیم برای صعود به مرحله بعد به اما و اگر کشیده شود. حالا ملی‌پوشان تیم امید باید در آخرین بازی مرحله گروهی تیم ازبکستان صدرنشین را شکست دهند. هرچند شاگردان مهدوی‌کیا کار سختی برای شکست ازبکستان دارند اما شاید قطعی بودن صعود تیم میزبان، انگیزه آنها را برای دیدار با تیم ایران کمتر کند. برای صعود تیم‌های هم امتیاز از مرحله گروهی، به ترتیب تفاضل گل، تعداد گل زده و در نهایت بازی رودررو ملاک قرار می‌گیرد، شاگردان مهدوی‌کیا برای صعود از گروه خود ابتدا باید از سد ازبکستان بگذرند و البته امیدوار به امتیاز از دست دادن ترکمنستان سه امتیازی برابر قطر باشند. در حال حاضر ازبکستان با 6 امتیاز صعود خود را قطعی کرده است.

ترکمنستان با 3 امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد و تیم‌های ایران (تفاضل گل منفی یک) و قطر(تفاضل گل منفی 5) یک امتیازی و به ترتیب در رده‌های سوم و چهارم ایستاده‌اند. در صورت رقم خوردن تساوی بدون گل در بازی ترکمنستان و قطر، تیم مهدوی‌کیا با کسب برد 1-0 برابر ازبکستان به‌عنوان تیم دوم گروه راهی مرحله بعدی می‌شود اما به ازای تساوی بیش از یک گل در آن مسابقه، ایران باید با 2 گل اختلاف از سد میزبان قدرتمند خود بگذرد تا شانس صعود از گروه A را به دست آورد. البته در صورت برتری قطر برابر ترکمنستان با اختلافی کمتر از 5 گل، باز هم تیم امید ایران با برتری 1-0 در آخرین بازی‌اش به مرحله بعدی می‌رود. مهدی مهدوی‌‌کیا، سرمربی تیم امید پس از شکست 2-1 امیدها مقابل ترکمنستان گفت:«ترکمنستان را خیلی خوب آنالیز کرده بودیم و فکر می‌کنم به خودمان باختیم. بازی را خیلی خوب شروع کردیم و 30 دقیقه کامل بازی برای ما بود. گل اول را روی اشتباه خودمان پذیرفتیم. نیمه دوم سعی کردیم گل دوم را بزنیم. بعد از دریافت کارت قرمز روی یک حرکت بچگانه بازی را واگذار کردیم. برای صعود از گروه کار خودمان را سخت کردیم.» یاسین سلمانی، کاپیتان تیم امید هم گفت: «تلاشمان را کردیم اما نشد. آنچه می‌خواستیم نشد و شرمنده‌ایم.» ملی پوشان امید کشورمان روز شنبه پس از برگزاری این دیدار برای برگزاری بازی سوم خود با ازبکستان، تاشکند را به مقصد قارشی ترک کردند. سومین بازی تیم فوتبال امید، سه‌شنبه ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

کپی