اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

دادستان تهران اعلام کرد:

صدور اخطار پلمب ناایمن‌ترین بیمارستان کشور

صدور اخطار پلمب ناایمن‌ترین بیمارستان کشور

به گزارش ایران آنلاین، دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: طبق گزارش رؤسای دانشگاه علوم پزشکی، ناایمن‌ترین بیمارستان کشور در تهران قرار دارد که اخطار پلمب و تعطیلی آن به همراه یکی دیگر از ساختمان‌های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی حسب درخواست سازمان آتش نشانی صادر شده است.

 علی صالحی با اعلام بررسی وضعیت ساختمان‌های ناایمن وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش در دادستانی تهران افزود: ناایمن بودن ساختمان‌ها از سوی رؤسا و معاونان دانشگاه‌های علوم پزشکی و مدیران آموزش و پرورش مورد تأیید قرار گرفت و فقدان بودجه و اعتبار کافی برای تملک یا تخریب و نوسازی ساختمان، مهمترین مشکل در این زمینه اعلام شد.

وی افزود: مقرر شده است برای همه مدارس دولتی تهران شامل دو هزار و ۴۲۰ مدرسه، پرونده ایمنی تشکیل و آموزش و پرورش نسبت به اصلاح و ارتقای وضعیت این مدارس اقدام کنند.

صدور ۹۳۰ اخطاریه و دستورالعمل ایمنی به اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران
دادستان تهران تصریح کرد: طبق گزارش مدیران آتش نشانی در دو سال گذشته، حدود ۹۳۰ فقره اخطاریه و دستورالعمل ایمنی به اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران صادر شده که متأسفانه اقدام مناسبی از سوی آموزش و پرورش در پی نداشته است.

صالحی اضافه کرد: مقرر شده است با امضای تفاهم‌نامه میان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، شهرداری تهران و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، مالک هر ساختمان که با تأیید سازمان آتش نشانی واجد وصف ناایمن باشد، مکلف شود حداکثر ظرف دو هفته، علاوه بر ارتقای ایمنی و رفع خطر از ملک، طبق دستورالعمل های آتش نشانی، تأییدیه نظام مهندسی از جهت ایمن بودن ملک از نظر سازه و سایر موارد را هم دریافت و ارائه کنند.

دادستان تهران گفت: اداره آموزش و پرورش تهران مکلف شد فهرست و مشخصات همه مدارس شهر تهران را در چهار سطح بحرانی، پرخطر، کم خطر و ایمن تهیه و به سازمان آتش نشانی و نظام مهندسی ارائه کند و بازدید مشترک و تهیه دستورالعمل مناسب با هر مدرسه با حضور اعضای این کمیته با اولویت ساختمان‌های بحرانی و پرخطر انجام شود.

صالحی یادآور شد: در مورد بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها نیز ضمن تشکیل کمیته مشترک شناسایی و ارتقای ایمنی، مقرر شد هر سه دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی حداکثر ظرف دو هفته آینده فهرست و مشخصات همه ساختمان‌های خود اعم از اداری، دانشگاهی، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها را در چهار سطح بحرانی، پرخطر، کم خطر و ایمن تهیه و به سازمان های نظام مهندسی و آتش نشانی ارائه کنند.

دادستان تهران تأکید کرد: در صورتی که به هر دلیل امکان اصلاح وضعیت و ارتقای ایمنی ساختمانی وجود نداشته باشد؛ اعضای کمیته نظر خود مبنی بر پلمب و تعطیلی ساختمان را به سازمان آتش نشانی و سازمان نظام مهندسی اعلام کنند تا با درخواست آن دو مرجع، دستور پلمب و تعطیلی ساختمان صادر شود.

به گفته دادستان تهران، سازمان بازرسی استان تهران نیز عملکرد اداره کل آموزش و پرورش تهران و دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی را از نظر عمل به تکالیف قانونی و اجرای دستورالعمل‌های آتش‌نشانی و ارتقای ایمنی ساختمان‌ها بررسی و اقدامات لازم را در این زمینه به عمل آورده است.


انتهای پیام/

 

 

کپی