اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

معاون اجرایی رییس جمهور: بقایای متروپل پس از عملیات آواربرداری تخریب می‌شود/ کار تعطیل نمی‌شود

معاون اجرایی رییس جمهور: بقایای متروپل پس از عملیات آواربرداری تخریب می‌شود/ کار تعطیل نمی‌شود

به گزارش ایران آنلاین، معاون اجرایی رییس جمهور در بازدید از متروپل آبادان با بیان اینکه مجوزهای لازم برای تخریب و تثبیت سازه متروپل پیش بینی شده است، گفت: بقایای ساختمان متروپل آبادان پس از آواربرداری کامل تخریب می شود و کار تعطیل شدنی نیست.

 سیدصولت مرتضوی روز دوشنبه ضمن عرض تسلیت به خانواده های داغ دیده حادثه متروپل افزود: حادثه متروپل حادثه خیلی تلخی بود که تاکنون پیکرهای ۳۸ نفر از هموطنان از زیر آوار خارج شده است.

معاون اجرایی رییس جمهور گفت: عملیات آواربرداری از متروپل تعطیل‌ شدنی نیست و همه دستگاه‌ها با امکانات موجود پای کار هستند و تا زمان اعلام پایان کار از سوی مسئولان استان خوزستان عملیات آواربرداری در متروپل ادامه دارد.

مرتضوی با بیان اینکه مجوزهای لازم در خصوص تخریب و تثبیت سازه متروپل پیش‌بینی شده است گفت: عملیات آواربرداری در متروپل با تدبیر پیش رفته و قرارگاه خاتم‌الانبیا به عنوان پیمانکار وارد عمل شده همچنین  دیگر دستگاه‌های اجرایی نیز با تمام ظرفیت به میدان آمدند.

معاون اجرایی رییس جمهور در ادامه با اشاره به سفر روز جمعه رییس جمهور به آبادان و بازدید از محل حادثه متروپل همچنین دستورات صادر شده از سوی ایشان در این رابطه اظهار داشت: در سفر به آبادان و خرمشهر مشکلات  این دو شهرستان‌ احصا شده تا با پیش‌بینی اعتبارات لازم بخشی از مشکلات مردم این منطقه حل شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور به منظور جمع بندی نهایی «طرح توسعه شهرستان‌های آبادان و خرمشهر» دوشنبه وارد آبادان شد.

بازدید از تصفیه خانه و آب‌شیرین کن چوئبده با پیشرفت حدود ۷۰ درصد برای تامین آب خرمشهر و آبادان از مصوبات سفر رییس جمهور همچنین طرح توسعه آبادان و خرمشهر، بازدید از محل احداث سد مارد برای مهار ورود آب شور دریا به رودخانه بهمنشیر و آبیاری اراضی حاشیه رودخانه در آبادان و خرمشهر از جمله برنامه های سفر یک روزه معاون اجرایی رییس جمهور به خوزستان است.

مرتضوی همچنین در این سفر از روند لایروبی و خارج کردن کشتی‌ها و لنج‌های مغروقه از اروند رود بازدید می کند.

بخشی از برج ۱۱ طبقه متروپل آبادان دوم خرداد ریزش کرد.


انتهای پیام/

 

 

 

کپی