اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

دستور وزیر ورزش برای بررسی مجدد سازه سکوهای استادیوم آزادی

دستور وزیر ورزش برای بررسی مجدد سازه سکوهای استادیوم آزادی

سازه سکوهای استادیوم آزادی به دستور وزیر ورزش و جوانان مورد بررسی دقیق و مجدد قرار گرفت.

به گزارش ایران آنلاین، با توجه اینکه اورهال کلیه ابنیه و تاسیسات مجموعه آزادی در دستور معاونت های شرکت قرار گرفته است و طی مطالعات صورت پذیرفته در مدت ۸ ماه گذشته از سازه سکوهای تماشاگران ، با دستور‌ دکتر سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و تاکید مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور، امروز جمعه ۱۳ خرداد معاون فنی و مهندسی این شرکت به منظور بررسی‌ها مضاعف بخش های مختلف سازه ای سکو های تماشاگران، از استادیوم یکصد هزار نفری آزادی بازدید کرد.

در این بازدید که حسب دستور مقام عالی وزارت در خصوص ارائه گزارش های تکمیلی وضعیت سازه و سکوهای استادیوم یکصد هزار نفری آزادی صورت گرفت طبق گزارش نماینده مشاور طرح که از ابتدا در طراحی، ساخت و نظارت این استادیوم حضور داشته، بر عدم نگرانی در ناپایداری سازه این استادیوم تاکید شد.

با توجه به این که استادیوم مذکور دارای حساسیت بالای ورزشی، سیاسی و امنیتی در سطح کشور و بین الملل است، موضوع ناپایداری سازه و سکوهای آن که از دهه ۵٠ شمسی آغاز به بهره برداری شده است هر از چندگاهی مورد توجه رسانه‌ها و فضای مجازی قرار می گیرد، در صورتی که بررسی های ادوار گذشته و حال حاضر از سوی مشاور طرح و متخصصین سازه بیانگر عدم نگرانی در ناپایداری سازه است و مشکلات موجود با توجه به نفوذ آب و رطوبت از روی سکوها، با توجه به شرایط فصلی تنها در حوزه وضعیت ظاهری و بروز ظاهر نامناسب و تخریب سطحی بوده است.

با این وجود از بدو فعالیت شرکت توسعه در دولت جدید طبق دستور وزیر ورزش و جوانان موضوع بازسازی در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام مطالعات فنی و مهندسی برای بازسازی در فرصت مناسب پس از اتمام مسابقات ورزشی در استادیوم مذکور است که این مهم در اولین فرصت در دست اقدام خواهد بود.

طی این بازدید مسئولان فنی و مهندسی مجموعه ورزشی آزادی و شرکت مهندسی مشاور با همراهی معاون فنی و مهندسی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور ، گزارشی از وضعیت موجود سازه ها و سکوهای تماشاگران جهت تصمیم گیری های لازم و فوری ارائه کردند.

دستور ویژه برای بررسی گزارش منتشر شده درباره ایمنی سکوهای ورزشگاه آزادی

در پی انتشار برخی گزارش‌ها درباره وضعیت ایمنی سکوهای ورزشگاه آزادی، وزیر ورزش و جوانان با صدور دستوری ویژه خواستار رسیدگی فوری به شرایط این ورزشگاه شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت ورزش و جوانان ،سید حمید سجادی  با اشاره به گزارش منتشر شده در یکی از روزنامه‌های ورزشی درباره وضعیت ایمنی سکوهای ورزشگاه آزادی اظهار کرد: سلامت مردم و هواداران خط قرمز ماست. همه تلاش‌ها برای این صورت می‌گیرد که هواداران در محیطی سالم و ایمن به تماشای رقابت‌های ورزشی بنشینند بنابراین ما خودمان را ملزم به بررسی برخی گزارش‌های منتشر شده می‌دانیم. در حال حاضر هم دستور ویژه‌ای صادر شده تا صحت و سقم گزارش منتشر شده بررسی شود.

او ادامه داد: از هیچ خبری حتی شایعه و تخریب آسان عبور نمی‌کنیم. می‌دانیم هر لحظه دشمن در کمین است و خوب آگاهیم که متاسفانه در ورزش نمک خوردن و نمک‌دان شکستن کم نیست بنابراین حتی اگر گزارش منتشر شده به منظور تخریب باشد، بخاطر حفظ جان و سلامت مردم خودمان را موظف به پیگیری آن می‌دانیم تا مطمئن شویم همه چیز طبق استاندارد پیش می‌رود.


با انتخاب مدیران و روسای جوان احساس جوان‌باوری را در حوزه ورزش و جوانان سراسر کشور القا کردیم

نماینده ویژه رییس جمهور با اشاره به اینکه دولت از هیچ تلاشی برای خدمت به مردم کشورمان دریغ نخواهد کرد ابراز داشت: در دورانی قرار داریم که هیچ مسئولی در دولت سیزدهم از تلاشی فروگذار نیستند و اعضای دولت تمام قد در دو شیفت کار می‌کنند تا خیلی از عقب افتادگی‌ها جبران و مشکلات مردم عزیز برطرف شود.

سیدحمید سجادی در جلسه شورای اداری شهرستان هریس با ابراز خوشحالی به جهت حضور در بین مردمان غیور و غیرتمند آذربایجان شرقی افزود: خوشحالم امروز در خدمت این خطه از مردمان عزیز سرزمینم هستم و خدارا شاکر هستم که بار دیگر فرصت خدمت‌رسانی به مردم کشور برای بنده فراهم شد.

سجادی در ادامه به پیگیری مشکلات ورزشی از سوی نمایندگان استان آذربایجان شرقی اشاره کرد و افزود: تشکر می‌کنم از پیگیری‌های نمایندگان این استان که تمامی موارد و مشکلات ورزشی استان را مستمر پیگیری می‌کنند، در این دوره نمایندگان انقلابی و پیگیر در مجلس حضور دارند و این مهم خود از بهترین مقاطع تاریخی به شمار می‌رود که دولت و مجلس باهم نزدیک و صمیمی و همراه هستند.

نماینده ویژه رییس جمهور با اشاره به اینکه دولت از هیچ تلاشی برای خدمت به مردم کشورمان دریغ نخواهد کرد ابراز داشت: در دورانی قرار داریم که هیچ مسئولی در دولت سیزدهم از تلاشی فروگذار نیستند و اعضای دولت تمام قد در دو شیفت کار می‌کنند تا خیلی از عقب افتادگی‌ها جبران و مشکلات مردم عزیز برطرف شود.

وی خاطر نشان کرد: دولت در مدت حضورش تمام تلاشش را کرده که مشکلات مرتفع شود و تمام اعضای هیات دولت از صبح تا شب پیگیر امور هستند و با سرعت روند پیگیری پیش می‌رود.

سجادی ادامه داد: موارد خواسته شده از سوی شما عزیزان به دولت گزارش و مکاتبه می‌شود و قطعا به صورت رسمی پیگیری خواهد شد.

وزیر ورزش ‌وجوانان در ادامه به جلسه دیروز هیات دولت اشاره کرد و افزود: در جلسه دیروز هیات دولت چند مصوبه در خصوص سفر استانی دولت داشتیم، آخرین سفر هیات دولت استان تهران بود که نکاتی را شهرک‌های صنعتی به جهت ادامه فعالیت درخواست کردند و دقیقا چند روز بعد از سفر استانی و در روز گذشته مشکلات شهرک‌های صنعتی تهران مورد بررسی قرار گرفت و این نشان می‌دهد که مطالبات و درخواست‌های مردم عزیزمان در سفرهای استانی رییس جمهور تا کسب نتیجه پیگیری خواهد شد و این آثارهای سفر استانی است.

سجادی درخصوص تاکیدات رییس جمهور در سفرهای استانی گفت: تکلیف‌مان در سفرهای استانی این است که موارد و مشکلات را ببینیم، بشنویم، درک کنیم ،حس کنیم، برنامه ریزی کنیم، گزارش کنیم تا با پیگیری و برنامه ریزی مشکلات حل شود و این موارد عنوان شده تاکیدات رییس‌جمهور در سفرهای استانی است.

وزیر ورزش ‌وجوانان تصریح کرد: در بازدید چند ساعته از هریس به مشکلات پی بردیم و حتما رسیدگی خواهد شد و در ادامه به شهرستان اهر خواهیم رفت و در نهایت در شورای اداری حضور خواهیم داشت، آنجا مجدد همه مشکلات مرور می‌شود و دغدغه همه شما پیگیری خواهد شد.

سیدحمید سجادی با اشاره به پیشینه سازمان‌های ملی جوانان و ورزش، توضیحاتی را درخصوص چگونگی تشکیل وزارت ورزش و جوانان ارائه کرد.

وی با اشاره به وجود ۴ هزار سمن فعال در حوزه جوانان گفت: معاونت جوانان وزارتخانه بعنوان قرارگاه جوانان دارای ۴ اداره کل فعال در حوزه جوانان است. همچنین تحقق اهداف بیانیه گام دوم در دستورات کارمان قرار گرفته است و با انتخاب مدیران و روسای جوان احساس جوان‌باوری را در حوزه ورزش و جوانان سراسر کشور القا کردیم.

وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: در راستای تاکید مقام معظم رهبری درخصوص بکارگیری نخبگان و افراد صاحب فکر در دستگاه‌های اجرایی در کنار مدیران، شورای اندیشه ورزی جوانان را تشکیل داده‌ایم و در کنار اداره ۱۴ هزار هیات ورزشی، ۵۲ فدراسیون، ۱۱۰ انجمن ورزشی و ۲۳۵ گونه ورزشی در کشور و دیگر کارهایی که بر عهده مان است از نشست نخبگان در حوزه ورزش و جوانان غافل نشده‌ایم.

سیدحمید سجادی به انعقاد تفاهم نامه با شبکه رادیویی ورزش اشاره کرد و گفت: به زودی یک شبکه رادیویی مختص ورزش بانوان در جمهوری اسلامی ایران خواهیم داشت که نتیجه نشست با نخبگان در حوزه ورزش است.

وی به وجود تفاهم نامه هایی در حوزه جوانان با ارگان‌های مختلف اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تمامی تفاهم نامه‌ها بازبینی، بروزرسانی و تمدید شده‌اند، همچنین فعالیت های مشترک با بسیج، بنیاد مستضعفین و..... جهت ایجاد فضاهای ورزشی برای مناطق مختلف کشور بخصوص مناطق کم برخوردار را آغاز کرده‌ایم.

وزیر ورزش و جوانان افزود: با توجه به مردمی بودن دولت باید به دنبال راهکارهایی جهت نزدیک کردن فاصله میان مردم و دولت، بهره‌گیری از دارایی‌های دولت، تغییر و تحول و انجام تکالیف باشیم و باید با برنامه ریزی و همکاری مدیران کل و روسای فدراسیون‌ها بتوانیم از امکانات ورزشی دیگر ارگان ها استفاده کنیم.

سید حمید سجادی اظهار داشت: بنده بعنوان وزیر ورزش و جوانان موظف به رسیدگی تمامی مسائل مختص به ورزش و جوانان کل کشور هستم و باید در هرجایی از کشور صحبتی که در خصوص ورزش و جوانان می‌شود در راستای جلو بردن اهداف این ۲ حوزه و هم مسیر با وزارت ورزش و جوانان باشد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

کپی