اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

رئیس سازمان مدیریت بحران:

عملیات آواربرداری متروپل در مرحله پایانی است

عملیات آواربرداری متروپل در مرحله پایانی است

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: عملیات آواربرداری در متروپل آبادان در مرحله پایانی است و بعید می‌دانم که تعداد تلفات این حادثه از همین عدد ۳۸ نفر بیشتر شود.

به گزارش ایران آنلاین محمدحسن نامی روز شنبه پس از پایان مراسم سالگرد امام راحل (ره) با اشاره به برگزاری منظم این مراسم گفت: پس از دو سال وقفه سی و سومین مراسم ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی در محضر مقام معظم رهبری و مردم همیشه در صحنه برگزار شد و بار دیگر مردم با امام امت تجید پیام بستند؛ حضور مشتاقان امام راحل در این مراسم پس از ۲ سال مثال زدنی بود.

وی افزود: این مراسم با همکاری و تلاش های اعضای ستاد شهید فهمیده و با همکاری خوب استانداری تهران، شهرداران استان تهران و همچنین فرمانداران و بخشداران برگزار شد و تلاش شد که عزاداران با کمترین مشکل و دغدغه در این مراسم شرکت کنند.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: اقدامات پشتیبانی ویژه و مناسب در این مراسم انجام شد و مشکلی در زمینه امکانات رفاهی برای مردم نبود.

عملیات آواربرداری و جستجوی افراد در متروپل رو به اتمام است

معاون وزیر کشور در ادامه با اشاره به اقدامات مناسب در حادثه مترو پل آبادان نیز گفت: این عملیات در مرحله پایانی است و بعید می دانم که تعداد تلفات این حادثه از همین عدد ۳۸ نفر بیشتر شود.

وی ادامه داد: در این حادثه که اصلا قابل مقایسه با حادثه پلاسکو نبود با حمایت های دولت، وزارت کشور، مردم و سایر دستگاه های اجرایی یک بسیج همگانی شکل گرفت و موفق شدیم این حادثه را به شکل کامل منطقی و با برنامه ریزی منسجم به پایان برسانیم.

نامی خاطرنشان کرد: میدان عمل در این حادثه بسیار حساس و سخت بود و بدلیل محدود بودن میدان عمل و برای جلوگیری از ریزش ساختمان های مجاور عملیات آواربرداری با حساسیت خاصی دنبال شد و برای اینکه بتوانیم فضا را برای نیروهای عملیاتی باز کنیم مجبور شدیم دو ساختمان در ضلع شرقی را تملک و خراب کنیم تا میدان عمل گسترده شود.

وی با اشاره به همکاری خوب استانداران و شهرداران سراسر کشور نیز گفت: آنچه که امکانات مورد نیاز بود در کمترین زمان ممکن تامین شد و با دقت و ظرافت کامل عملیات آواربرداری بدون ریزش ساختمان های همجوار انجام شد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور یادآور شد: اکنون کار تمام شده است و نیروهای خدماتی و پشتیبانی در حال آخرین اقدامات لازم هستند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

کپی