اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

تمهیدات و ممنوعیت‌های پلیس تهران در سالروز ارتحال امام خمینی (ره)

تمهیدات و ممنوعیت‌های پلیس تهران در سالروز ارتحال امام خمینی (ره)

به گزارش ایرنا، پلیس انتظامی تهران، پلیس راهور، سازمان آتش نشانی و اورژانس کشور برای برگزاری هرچه بهتر سی‌و سومین سالروز ارتحال امام خمینی (ره) با یکدیگر همکاری می‌کنند.

 سردار قاسم رضایی در این باره به خبرنگاران گفت: در تلاش هستیم این مراسم با حضور پرشور دلدادگان روح‌الله برگزار شود؛ هنوز هم ویروس کرونا در کشور وجود دارد و بسیاری از عزیزان در سراسر کشور مشتاق حضور در این مراسم هستند اما از مردم خواسته شده فقط از اطراف تهران در این مراسم شرکت کنند.

جانشین فرمانده انتظامی کل کشور درمورد ارتقای حفظ امنیت مردم در این مراسم معنوی اظهار داشت: پلیس در برگزاری این مراسم باشکوه مشتاقانه در خدمت عزاداران است اما به لحاظ حفظ ایمنی از مردم می‌خواهیم از آوردن وسایل ممنوعه خودداری کنند.

رضایی در مورد ایمن سازی وسایط نقلیه عمومی از جمله اتوبوس افزود: پلیس در این زمینه تمهیداتی در نظر گرفته و تلاش دارد که از اتوبوس‌های با کیفیت در جابه‌جایی زائران استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: به مردم توصیه می‌کنیم که با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در مسیرها حرکت کنند زیرا حتما با افراد قانون شکن برخورد جدی خواهد شد.

ممنوعیت تردد اتوبوس در چالوس

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور نیز از آماده باش پلیس راهور برای برگزاری مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گفته سردار سید کمال هادیانفر،  تمهیدات لازم از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی پیش بینی شده که بخش عمده‌ای از آن مربوط به تهران است؛ علاوه بر آن در دیگر استان‌ها نیز تمهیداتی برای جابجایی زائران پیش بینی شده و در مجموع پلیس راهور برای برگزاری این مراسم در آماده‌باش کامل قرار دارد.

وی از ممنوعیت تردد اتوبوس‌ها از محور چالوس در روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد خبر داد و با اشاره به اتوبوس‌هایی که از نقاط مختلف کشور به مقصد حرم مطهر امام خمینی (ره) تردد می‌کنند، بیان کرد: از شمال، جنوب، شرق و غرب کشور اتوبوس‌هایی به سمت حرم حضرت امام حرکت می‌کنند؛ در مورد تردد اتوبوس‌ها از محورهای شمالی یک محدودیت وجود داشته و آن ممنوعیت تردد از محور چالوس است، در این ایام اتوبوس‌ها تنها باید از ۲ محور هراز و فیروزکوه تردد کنند و جاده چالوس برای آنها ممنوع است.

ممنوعیت پرواز ریزپرنده‌ها

جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: برای تامین نظم و امنیت این مراسم، پلیس نیز قرارگاهی انتظامی، امنیتی و ترافیکی به نام روح‌الله ایجاد شده است.

سردار سید تیمور حسینی ادامه داد: مسئولیت این قرارگاه تامین نظم و امنیت این مراسم و نیز روانسازی ترافیک در اطراف و محورهای منتهی به حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی است.

پیش بینی حضور ۱۵۰ هراز زائر در حرم امام خمینی(ره)

رئیس پلیس پایتخت گفت: حفظ امنیت مردم در مراسم ارتحال امام (ره) و کلانشهر تهران اولویت پلیس است و پیش‌بینی می‌شود بیش از ۱۵۰ هزار نفر از ۱۰ استان کشور به تهران سفر کنند.

حسین رحیمی افزود: با همکاری شهرداری تهران و پلیس راهور ۱۷ پارکینگ ویژه اتوبوس در مجموعه حرم مطهر امام راحل برای حضور مردم پیش‌بینی و ۲۰ هزار نیروی پلیس برای ایجاد امنیت در این روزها پای کار هستند.

وی ادامه داد: ۸۵ ایست و بازرسی در شامگاه سیزده و چهاردهم خرداد ماه در تهران تشکیل و همه برنامه‌ها و اقدامات امنیتی و انتظامی در راستای خدمت‌رسانی به زائران و مردم تهران اندیشیده شده و مراسم ارتحال امام نیز همچون سال‌های گذشته با نظم و امنیت کامل برگزار خواهد شد.

ممنوعیت‌های تردد در سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)

رییس پلیس راهور تهران بزرگ درباره ممنوعیت‌های تردد نیز گفت: از امروز تا پایان مراسم و تخلیه کامل پارکینگ‌ها و معابر و برقرار شدن شرایط عادی، تردد کلیه وسایل باربری سنگین در مسیر جاده قدیم قم  و بزرگراه شهید رجایی و آزادراه تهران قم از پل حسن آباد تا پل بزرگراه آزادگان و بالعکس ممنوع است.

سردار حمیدی ادامه داد: این دسته از وسایل باید از جاده حسن آباد به جاده ساوه و آزادگان غرب و شرق و همچنین برای تردد وسایل نقلیه سنگین به قم از طریق بزرگراه آزادگان به جاده ساوه تردد کنند، تردد خودروهای سنگین از جنوب به شمال جاده قدیم قم از پل قاسم آباد به سمت شمال ممنوع بوده و خوردوها برای ورود به تهران به سمت کمربندی ورامین هدایت خواهند شد.

وی گفت: تردد خودروهای سنگین از شمال به جنوب شهید رجایی از پل آزادگان به سمت جنوب ممنوع بوده و خوردروها به سمت آزادگان غرب و شرق هدایت خواهند شد.

حمیدی با بیان اینکه از ساعت ۶ صبح روز شنبه چهاردهم خردادماه تا پایان مراسم تردد کلیه وسایل نقلیه از شمال به جنوب مسیر شهید هاشمی از پل آزادگان به سمت جنوب ممنوع است، گفت:‌تردد در مسیر غرب به جنوب و شرق به جنوب  آزادگان به بزرگراه شهید هاشمی جنوب نیز ممنوع است.

اعلام معابر دارای ممنوعیت توقف

حمیدی ممنوعیت‌های توقف از ساعت ۲۴ روز جمعه را نیز تشریح کرد و گفت:‌ از ساعت ۲۴ روز جمعه تا پایان مراسم و تخلیه کامل محدوده اطراف حرم مطهر ممنوعیت توقف در برخی از معابر اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: بر این اساس توقف کلیه وسایل نقلیه در بزرگراه خلیج فارس از پل شهید کاظمی به‌سمت عوارضی در هر ۲ مسیر و همچنین توقف در مدخل‌های ورودی، خروجی و خیابان‌های فرعی منتهی به پارکینگ‌ها و نیز خیابان‌های اصلی محوطه بهشت زهرا(س) ممنوع است؛ توقف کلیه وسایل نقلیه در طول بلوار علامه عسگری در هر دو مسیر از سه راهی باقر شهر تا پل حرم (خلیج فارس) و طول بزرگراه شهید هاشمی(صالح آباد) از پل صنیع خانی تا علامه عسگری نیز ممنوع است.

از ساعت ۱۶ امروز تا ۱۶ فردا تمهیدات ترافیکی در غرب تهران اجرا می‌شود

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی غرب استان تهران گفت: به مناسبت ارتحال امام خمینی (ره) و برای رفاه حال شهروندان ‌و امنیت ترافیکی در غرب این استان از ساعت ١۶ روز جمعه تا ساعت ١۶ روز شنبه تمهیدات ترافیکی در نظر گرفته شده‌است.

سرهنگ حامد محمودی با بیان اینکه بخش عمده این طرح مربوط به شهرستان‌های رباط‌کریم و اسلامشهر است، اظهار کرد: محدودیت‌های ترافیکی در شهرستان رباط‌کریم از میدان امام خمینی (ره) به سمت جاده وهن آباد و در شهرستان اسلامشهر از میدان الغدیر به سمت جاده واوان و شورآباد اجرا می‌شود.

اوراژانس، هلال احمر، و آتش نشانی نیز تمهیداتی برای این سالروز امام راحل دارند

یعقوب سلیمانی، دبیر کل جمعیت هلال احمر از پوشش امدادی مراسم ارتحال امام خمینی (ره) با حضور ۷۴۰ نیروی عملیاتی خبر داده و گفت:‌ با برنامه‌ریزی‌هایی که توسط هلال احمر استان تهران انجام شده، ۷۴۰ نیروی عملیاتی وظیفه پوشش امدادی را برعهده دارند.

وی ادامه داد: ۲ پزشک و ۲ پرستار داوطلب، ۵۶۱ امدادگر و نجاتگر داوطلب و ۱۷۵ نفر از کارکنان هلال احمر در پوشش امدادی مراسم ارتحال امام خمینی (ره) را انجام می‌دهند؛ همچنین  ۶۹ خودرو امدادی از جمله آمبولانس، کمک دار، نجات، اتوبوس آمبولانس، ارتباطات و غیره در روز ۱۴ خرداد برای رفاه حال هموطنان در سراسر حرم مطهر امام خمینی (ره) مستقر است تا بهترین خدمات به هموطنان ارائه شود.

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور نیز درباره تهمیدات اورژانس برای این مراسم گفت:‌ ۱۸۵ آمبولانس، هشت اتوبوس آمبولانس، چهار بیمارستان صحرایی، ۱۲ درمانگاه و ۵۰ موتورلانس در کنار ده‌ها نفر از تکنسین‌های اورژانس برای برگزاری این مراسم و ارائه خدمات امدادی به زائران در آماده باش کامل قرار دارند.

اعلام شرایط حضور در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)

یحیی صالح طبری، رئیس اورژانس تهران گفت: داشتن کارت واکسن و زدن سه دز یا دو دز واکسن یا تست pcr منفی ۲۴ ساعت قبل از جمله شروط حضور افراد در مراسم ارتحال امام خمینی (ره) است.

وی ادامه داد: حضور افراد در این مراسم حتما باید با رعایت پروتکل‌های اولیه بهداشتی نظیر زدن ماسک و استفاده از مایع ضد عفونی کننده دست باشد.

سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران نیز از آماده‌باش آتش‌نشانان تهرانی برای تامین ایمنی مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) ‌ خبرداد و افزود: در سالروز ارتحال امام خمینی (ره)، ۱۳۳ ایستگاه آتش‌نشانی شهر تهران همچون سنوات گذشته در آماده باش کامل به سر می‌برند.

وی ادامه داد: در این روز تعدادی از آتش‌نشانان با خودروهای عملیاتی در محل برگزاری این مراسم حاضر خواهند شد، ۳۴۲ نفر از آتش نشانان تهرانی به همراه ۱۳۱ خودرو عملیاتی سبک و سنگین و ۶۰ دستگاه موتورسیکلت در ۷۰ نقطه، از جمله درهای ورودی حرم مطهر، پارکینگ، صحن، شبستان، بزرگراه‌ها و خیابان‌های منتهی به حرم امام(ره)، عوارضی تهران-قم مستقر شده و نسبت به تامین ایمنی محیط و زائران اقدام خواهند کرد.

ملکی درباره زمان آغاز استقرار نیروهای آتش‌نشانی در این ۷۰ نقطه نیز گفت:‌ آتش‌نشانان از شامگاه جمعه ۱۳ خرداد، در نقاطی که از پیش تعیین شده مستقر شده‌اند و تا پایان مراسم و عادی شدن تردد در معابر استقرار خود را ادامه خواهند داد؛ همچنین مدیران عملیاتی در طول مراسم با خودروهای خود به گشت زنی خواهند پرداخت و از نقاط استقرار آتش‌نشانان بازدید خواهند کرد.

وی با بیان اینکه ۱۳۳ ایستگاه آتش نشانی در روز ۱۴ خرداد در آماده‌باش کامل هستند گفت: به شهروندان توصیه می شود حین برگزاری مراسم در این روز، حتما نکات ایمنی را در نظر بگیرند و در صورت وقوع هرگونه حادثه احتمالی، با حفظ خونسردی نسبت به ترک محل اقدام کرده و به سرعت مراتب را به سامانه ۱۲۵ اطلاع دهند.

/انتهای پیام

کپی