اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

دستگیری سرکرده داعشی عامل ربودن و کشتن ۳ غیرنظامی در عراق

دستگیری سرکرده داعشی عامل ربودن و کشتن ۳ غیرنظامی در عراق

به گزارش ایران آنلاین، یکی از سرکرده های مهم داعش و مسئول «گروهک حمرین» که عامل ربودن و کشتن سه غیرنظامی بود، در عملیات اطلاعاتی و امنیتی نیروهای الحشد العشایری (بسیج عشایری) و نظامیان عراقی شناسایی و دستگیر شد.

 «محمد العزاوی» از فرماندهان الحشد العشایری عراق (بسیج عشایری) امروز جمعه خبر داد که سرکرده داعشی گروهک تروریستی موسوم به حمرین دستگیر شده است.

وی در اظهاراتی به خبرگزاری «المعلومه» گفت که یک نیروی امنیتی مشترک با نفوذ به تپه‌های حمرین در مجاورت منطقه «قره تپه» ( واقع در ۱۱۰ کیلومتری شمال شرق بعقوبه مرکز استان دیاله) موفق به دستگیری یکی از خطرناک‌ترین عناصر گروه‌ تروریستی داعش شد.

العزاوی افزود که این تروریست داعشی پیشینه سیاه از جنایت و حملات تروریستی علیه شهروندان و نیروهای امنیتی عراق دارد و در ردیف خطرناک ترین عناصر تروریستی قرار گرفته بود.

این فرمانده بسیج عشایری عراق به نام این فرد اشاره نکرد، اما گفت که وی رهبری گروهی را برعهده داشت که چند روز پیش در حمله هوایی بمب افکن های عراقی به منطقه «زولوک» در نزدیکی قره تپه بیشتر اعضای آن به هلاکت رسیدند.

وی یادآور شد که این سرکرده داعش در جنایت های بسیاری دست داشته است که آخرین آن ربودن و کشتن ۳ غیرنظامی در نزدیکی شهر «العظیم» (واقع در ۷۰ کیلومتری شمال بعقوبه مرکز استان دیاله) بود.

العزاوی تاکید کرد که دستگیری این سرکرده داعش ضربه ای شدید و دردناک به هسته های تروریستی است و در بازجویی و محاکمه وی اطلاعات بسیاری از جنایت های تروریست ها برملا خواهد شد.

در ماه های گذشته بسیاری از سرکردگان داعش در نتیجه عملیات های ویژه نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی (بسیج مردمی) به دام افتاده اند.

در همین پیوند، الحشد الشعبی  امروز جمعه خبر داد که نیروهای بسیج مردمی ۶ نفر از خطرناک ترین تروریست ها را در شرق عراق دستگیر کردند.

«صادق الحسینی» از فرماندهان الحشد الشعبی در این باره گفت که گروه های اطلاعاتی با هماهنگی نیروهای امنیتی این سازمان موفق شدند در چند رشته عملیات ۶ تروریست خطرناک و معروف را که در مناطق مختلف استان دیاله در حال برنامه ریزی برای حملات خونین بودند، دستگیر کنند.

وی با اشاره به اینکه تروریست ها خطرناک ترین افراد در لیست تروریسم در مناطق شرقی عراق بودند، خاطرنشان کرد که دستگیری آنها ضربه ای مهلک و مهم به گروه تروریستی و جنایتکار داعش است.

الموسوی یادآور شد که دستگاه اطلاعات الحشد الشعبی به نتایج مهمی در کشف و شناسایی هسته‌ها و عناصر داعش در  چندین استان عراق دست یافته است.

الحشد الشعبی برای نابودی و مقابله با تروریست های داعش ۶ تیپ رزمی در استان دیاله واقع در شرق عراق و همسایگی ایران مستقر کرده است.

با وجود شکست داعش در عراق همچنان بقایای این گروه تروریستی در بخش های از این کشور از جمله بغداد، پایتخت و استان های دیاله، نینوا، صلاح الدین، کرکوک و الانبار هر ازگاه با استفاده از اصل غافلگیری دست به تحرک و انجام عملیات های تروریستی کور علیه شهروندان و نظامیان عراقی می زنند.

برخی منابع معتبر در عراق اخیرا فاش کرده اند که آمریکایی ها نقش مهمی در تحرکات اخیر داعش در عراق داشته اند.

سازمان الحشد الشعبی که با فتوای مرجعیت عالی شیعه عراق و از دل قشرهای مختلف جامعه چند قومیتی عراق برای مقابله با داعش متولد شده است، جزو مهم ترین نیروهای رزمی در نبرد با تروریست ها به شمار می رود.

/انتهای پیام

کپی