اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

تکذیب شایعه جمع‌آوری کارت‌های سوخت جایگاه‌داران/ قیمت بنزین تغییر نمی‌کند

تکذیب شایعه جمع‌آوری کارت‌های سوخت جایگاه‌داران/ قیمت بنزین تغییر نمی‌کند

به گزارش ایران آنلاین، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به افزایش مصرف بنزین با توجه به تعطیلات نیمه خردادماه، گفت: شایعه جمع‌آوری کارت‌های سوخت جایگاه‌داران که در روزهای اخیر در فضای مجازی منتشر شده، کذب است.

«علی اکبر نژادعلی» ا با تاکید بر اینکه تصمیمی در خصوص تغییر قیمت و نحوه توزیع بنزین در کشور گرفته نشده است، افزود: در روزهای اخیر شایعه جمع‌آوری کارت سوخت جایگاه‌داران برای سوخت‌گیری با نرخ آزاد در فضای مجازی منتشر شده است.

وی ادامه داد: با توجه به ادامه روند فعلی توزیع بنزین در کشور، تغییری در نحوه سوخت‌گیری با کارت سوخت جایگاه‌داران ایجاد نخواهد شد و شایعه جمع‌آوری کارت سوخت جایگاه‌داران تکذیب می‌شود.

نژادعلی در خصوص شایعات افزایش قیمت بنزین نیز گفت: بنزنی گران نمی‌شود و تغییر قیمت این سوخت صحت ندارد.

وی با اشاره با افزایش مصرف سوخت در تعطیلات نیمه خردادماه و همچنین در سفرهای تابستانی، افزود: بنزین سهمیه‌ای به قیمت یک هزار و ۵۰۰ تومان و بنزین آزاد نیز با قیمت ۳ هزار تومان در تمام جایگاه‌های سوخت عرضه می‌ش.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ادامه داد: همچنین هیچ تغییری در مورد نحوه سهمیه‌بندی و ذخیره بنزین در کارت‌های سوخت اعلام نشده و رخ نداده است.

وی تاکید کرد: هر تصمیمی در خصوص قیمت و سهمیه‌بندی بنزین در دولت گرفته می‌شود و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران مجری اجرای آن تصمیم خواهد شود.

به گزارش ایرنا، از آبان سال ۱۳۹۸، سهمیه‌بندی بنزین با تصمیم دولت دوازدهم اجرا شد و بر اساس آن هر خودروی شخصی بنزینی ماهانه ۶۰ لیتر بنزین یک هزار و ۵۰۰ تومانی دریافت می‌کند. 

آیت الله «سید ابراهیم رییسی» رییس جمهوری نیز پیش از این اعلام کرده بود که قیمت بنزین افزایش نخواهد یافت.


انتهای پیام/

 

کپی