اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

کویت کاردار سفارت آمریکا را احضار کرد

کویت کاردار سفارت آمریکا را احضار کرد

به گزارش ایران آنلاین، کویت کاردار سفارت آمریکا را به دنبال انتشار مطالبی در باره همجنس گرایی و حمایت از حقوق دگرباشان احضار کرد.

 وزارت امور خارجه کویت در بیانیه ای اعلام کرد که «جیم هولتشنایدر» کاردار سفارت آمریکا را به دلیل انتشار مطالبی در مورد همجنس گرایی احضار کرده است.

خبرگزاری رسمی کویت (کونا) در این باره گزارش داد که «عبداللطیف الاحمد» معاون وزیر امور خارجه در امور آمریکا، یادداشت اعتراضی را در مخالفت و رد آنچه که وی درباره همجنس گرایی منتشر کرده بود، به هولتشنایدر داد.

وزارت خارجه کویت بر لزوم احترام به قوانین و مقررات جاری و پایبندی  به عدم انتشار چنین نوشته ها و توئیت‌هایی با رعایت آنچه در کنوانسیون وین در مورد روابط دیپلماتیک تصریح شده است، تاکید کرد.

بیانیه وزارت خارجه کویت تاکید کرده است که به موجب توافق‌نامه وین، سفارتخانه‌های خارجی ملزم به رعایت قوانین و نظم حاکم بر کشورهای میزبان هستند.

پیشتر سفارت آمریکا با انتشار توئیت‌هایی حاوی گزیده‌ای از سخنان «جو بایدن» همراه با پرچم همجنس‌گرایان، از حقوق دگرباشان دفاع و حمایت کرده بود.

انتشار این توئیت ها خشم گسترده مردم را برانگیخت و نمایندگان مجلس کویت خواستار واکنش رسمی دولت خود و عذرخواهی سفارت آمریکا شدند.انتهای پیام/

 

کپی