اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

۳۳ مورد ابتلا به آبله میمون در فرانسه تایید شد

۳۳ مورد ابتلا به آبله میمون در فرانسه تایید شد

به گزارش ایران آنلاین،  مسئولان بهداشت و درمان در فرانسه روز پنجشنبه ۳۳ مورد آلودگی به ویروس آبله میمون را در این کشور تایید و اعلام کردند که وضعیت به سرعت در حال تغییر است و پایش دائمی برای کنترل اوضاع ضرورت دارد.

 آژانس سلامت عمومی فرانسه امروز پنجشنبه با اعلام آمار به تفکیک استان‌ها، ابتلای ۳۳ نفر را به آبله میمون تایید کرد که از این تعداد بیشترین آمار (۲۴ نفر) مربوط به استان ایل دو فرانس است که پاریس در آن واقع شده.

به گزارش خبرگزاری فرانسه این آمار مربوط به شمارش موارد ابتلا تا ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه است و آمار بعدی روز جمعه اعلام خواهد شد.

آژانس سلامت عمومی که در بیانیه قبلی خود شمار مبتلایان را ۱۶ تن اعلام کرده بود در بیانیه تازه خود اذعان کرده که «وضعیت به سرعت در حال تغییر است» و همین امر «پایش دائمی انتشار ویروس» را می طلبد.

«بریژیت بورگینیون» وزیر بهداشت فرانسه پیشتر اعلام کرده بود که مقامات انتظار «شیوع» گسترده این بیماری را ندارند و این کشور دارای ذخایر کافی واکسن برای افراد در تماس با موارد ابتلاست.

مقام عالی بهداشتی فرانسه برای مقابله با آبله میمون توصیه کرد که بزرگسالان از جمله کارکنان بخش درمان که از طریق تماس با بیماران در معرض خطر ابتلا هستند، واکسن بزنند.

بر پایه این گزارش، آبله میمون یک بیماری ویروسی نادر از ارتوپاکس ویروس ها از خانواده پوکسوویریده است که از سال ۱۹۷۰ موارد انسانی آن شناسایی شد.

بسیاری از کشورهای اروپایی اعلام کردند که موارد متعددی از ثبت ابتلا به ویروس آبله میمون را ثبت کرده اند و همینطور در حال افزایش است.

مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری (ECDC) اعلام کرد: سرایت این ویروس بین انسان‌ها از طریق تماس نزدیک با مواد عفونی ناشی از ضایعات پوستی یک فرد آلوده یا قطرات تنفسی در تماس چهره به چهره طولانی مدت اتفاق می افتد.انتهای پیام/

کپی