اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

اجرای کامل ماده ۶۵ ضرورتی برای مناطق آزاد

اجرای کامل ماده ۶۵ ضرورتی برای مناطق آزاد
مهین حیدری خبرنگار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اجرای ماده 65 احکام توسعه کشور را برای رونق همه جانبه در کیش ضروری خواند.

به گزارش خبرنگار ایران از هرمزگان، مهدی کشاورز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در نشستی با نمایندگان مردم هرمزگان و اعضای کمیسیون عمران مجلس، فلسفه ایجاد مناطق آزاد جذب سرمایه گذار و آبادانی کشور را  برشمرد و تصریح کرد: مناطق آزاد صادرات محور می توانند دروازه کشور به اقتصاد بین المللی باشند.

وی رسیدن به وضعیت مطلوب را یکی از اهداف اصلی سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد و افزود: متاسفانه در مناطق آزاد هنوز به وضعیت مطلوب نرسیده ایم، ضعف مدیریت یکی از دلایل عدم تحقق اهداف مناطق آزاد است که عدم توازن و توسعه برابر به ویژه در جزیره کیش گویای این مطلب است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: رسیدن به وضعیت مطلوب با اقدامات علمی محقق می‌شود و باید از کار‌های هیجانی و نمایشی در این زمینه پرهیز کرد چرا که موجب شکست خواهد بود.

کشاورز با اشاره به اینکه برخی قوانین اعمال شده در طول سال های گذشته  موجب برخی ناکامی ها در رسیدن به اهداف مناطق آزاد شده است افزود: ماده ۶۵ قانون چگونگی مناطق آزاد در ماه های اخیر بارها مورد تاکید رئیس جمهوری کشورمان قرار گرفته و تاکنون اجرا نشده است.

مهدی کشاورز موضوعاتی از جمله عدم ورود خودرو، مشکلات پس از خصوصی سازی شرکت هواپیمایی کیش به عنوان ابزار حاکمیتی سازمان، پیگیری دریافت مجوز برای رسیدگی به مشکلات فرهنگیان در صدر امور، پیگیری معضلات افزایش اجاره بها و ساخت مسکن همچنین شناسایی افراد دارای شرایط خاص در این زمینه، شناسایی و تعیین تکلیف 20 هزار واحد خالی از سکنه، نظارت بر تعدیل قیمت ها و اجرای قانون 15 درصد افزایش اجاره بها را نیز در این نشست مورد بحث و بررسی قرار داد.

کپی