اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

باکسانیکه در داخل کشور در تهیه فیلم عنکبوت مقدس همکاری داشته اند، برخورد می شود

باکسانیکه در داخل کشور در تهیه فیلم عنکبوت مقدس همکاری داشته اند، برخورد می شود

به گزارش ایران آنلاین/ معاون حقوقی، مجلس امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید براینکه باکسانیکه در داخل کشور در تهیه فیلم عنکبوت مقدس همکاری داشته اند، برخورد می شود گفت: جامعه ایرانی یک جامعه متعهد به امام رضا(ع) است و مردم ایران همواره ارادت و عشق خود را نسبت به ایشان ثابت کرده اند.

سیدمحمد هاشمی شامگاه چهارشنبه در آیین پایانی یازدهمین جشنواره ملی عکس رضوی در بجنورد اظهار داشت: تمامی تاریخ هنر ایران اسلامی و در همه حوزه های  هنری این مرز و بوم  مملوء از اشارات رضوی است و لطف، ادب، مهر و ارادت رضوی و جان‌نثاری مردم به ساحت امام مهربانی ها در تمام آثار هنرمندان در سال های متمادی جاری و ساری بوده است.

وی مستند رضای رضوان مجید مجیدی و تابلو نقاشی حدیث سلسله الذهب را به عنوان بخشی از آثار منتخب هنری که نشان دهنده توجه همه هنرمندان ایرانی و عرض ارادت آنها به ساحت امام رضا (ع) عنوان کرد و گفت: عشق و ارادت به ائمه اطهار (ع) به ویژه امام رضا (ع) همیشه در تاریخ، جاری و ساری بوده و نشأت گرفته از باورهای اعتقادی همه مردم ایران اسلامی است.

معاون حقوقی، مجلس امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به فیلم اخیر اکران شده درجشنواره بین المللی که اهانت به ساحت مقدس امام رضا (ع) بود اشاره کرد و گفت: این فیلم بدون مجوز و پروانه ساخت و پروانه اکران از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه شده است.

هاشمی گفت: اکران این فیلم موجب ناراحتی بسیاری از مردم شد که این اعتراضات در فضای مجازی و حقیقی نمایان شد و با کسانی که در داخل کشور در تهیه و ساخت این فیلم همکاری داشته اند در چارچوب قانون برخورد خواهد شد.

وی افزود: اگر کسی با بی دقتی و یا بی ادبی در نقش آفرینی اثری که توهین به امام است، حضور می یابد، حتما از جامعه هنری ایران به دور است.

وی در ادامه سخنانش گفت: این وزارتخانه وظیفه دارد تا در تمامی حوزه ها هنرمندان را مورد حمایت قرار دهد اما از آنها نیز می خواهد تا در اقدامات فرهنگی، اجتماعی و هنری خود در چارچوب حقوقی و قانونی گام بردارد.

یازدهمین جشنواره ملی عکس رضوی  از هشتم ماه جاری  با همکاری و مشارکت بنیاد بین المللی امام رضا (ع) و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به میزبانی خراسان شمالی برگزار شد و امشب همزمان با میلاد حضرت معصومه (س) با معرفی برترین ها  در مجتمع فرهنگی و هنری گلشن  بجنورد پایان یافت.

/انتهای پیام

 

کپی