اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

چهارماه صرفه جویی و طلبکار شدن از شرکت های توزیع برق

چهارماه صرفه جویی و طلبکار شدن از شرکت های توزیع برق

به گزارش ایران آنلاین،  مشترکان در صورت صرفه‌جویی در مدت چهار ماه از خرداد تا شهریورماه امسال ۵ برابر تعرفه پرداختی پاداش خواهند گرفت و می‌توانند طلبکار شرکت‌های توزیع برق باشند.

 افزایش تدریجی دمای هوا نگرانی از بیشتر شدن مصرف برق و به دنبال آن فشار بیش از حد به شبکه برق را جدی‌تر کرده است و بر همین اساس وزارت نیرو و صنعت برق در دولت سیزدهم مصمم شده‌اند تا با استفاده از سیاست‌های تشویق محور نسبت به نهادینه کردن فرهنگ صرفه‌جویی در کشور اقدام کنند.

بر این اساس وزارت نیرو اعلام کرد: اگر مشترکان مصرف بهینه در تابستان امسال داشته باشند به‌ازای این مصرف بهینه از پاداشی ۵ برابر تعرفه‌های برق بهره‌مند خواهند شد.

طبق اعلام وزارت نیرو و مجموعه صنعت برق مشترکانی که بتوانند در چهار ماه پیش‌رو (از خردادماه تا شهریور ماه امسال) و در چارچوب الگوی مصرف برق منطقه خود اعم از عادی یا گرمسیری مصرف خود را کاهش دهند ۵ برابر تعرفه پرداختی پاداش خواهند گرفت.

میانگین تعرفه هر کیلووات‌ساعت مصرف برق زیر الگو ۱۰۰ تومان است و پاداش صرفه‌جویی هر کیلووات‌ساعت ۵۰۰ تومان است.

بنابراین اگر مشترکی ۵۰ کیلووات‌ساعت در مصرف صرفه‌جویی داشته باشد قبض برق رایگان خواهد داشت.

مشترکی که یک‌صد کیلووات‌ساعت صرفه‌جویی داشته باشد علاوه بر داشتن قبض برق رایگان می‌تواند از شرکت‌های توزیع برق سراسر کشور طلبکار شود.

همچنین اگر مشترکی در منطقه گرمسیر یک کولرگازی خود را خاموش کند علاوه بر آنکه قبض برق رایگان می‌تواند داشته باشد، مبلغ ۵۰۰ هزار تومان هم از شرکت‌های توزیع برق طلبکار می‌شود.

/انتهای پیام

کپی