اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

حضور بیش از ۳۰ بانوی امدادگر در حادثه متروپل آبادان

حضور بیش از ۳۰ بانوی امدادگر در حادثه متروپل آبادان

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ایرنا، رئیس حوزه ریاست جمعیت هلال احمر، نقش‌آفرینی زنان هلال احمر در حادثه متروپل آبادان را قابل تحسین دانست و گفت: در این حادثه بیش از ۳۰ بانوی آموزش‌دیده و آماده در قالب تیم‌های سحر برای انجام فعالیت‌های پشتیبانی و حمایت‌های روانی مصیبت‌دیدگان حضور فعال داشتند.

راضیه عالیشوندی در سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر با تبیین نقش و جایگاه موثر زنان در جامعه افزود: در مجموع بیش از ۱۱۳ هزار نفر از بانوان کشور با عضویت فعال در جمعیت هلال احمر به عنوان بخش عظیمی از سرمایه های این نهاد عام المنفعه محسوب می شوند.

وی ادامه داد: ۱۵ هزار بانوی امدادگر با کسب مهارت و آموزش‌های تخصصی امدادی به عنوان امداد و نجاتگر هلال احمر در قالب تیم‌های توانا، علاوه بر حضور در میادین اجتماعی و فرهنگی خدمت، حالا در سنگر امدادرسانی و پوشش امدادی حوادث طبیعی و غیر طبیعی فعالیت می‌کنند.

فعالیت ۷۰ هزار بانوی داوطلب در عرصه فعالیت‌های اجتماعی هلال احمر

عالیشوندی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب درباره جایگاه والای زنان در تعالی جامعه افزود: براساس این منویات، زنان با توجه به نقش بسیار موثری که در صحنه خانواده، تربیت و رشد صحیح فرزندان خود دارند، می‌توانند مبنای شکل‌گیری جامعه‌ای بالنده و فهیم شوند.

رئیس حوزه ریاست جمعیت هلال احمر با اشاره به بهره‌گیری سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از روحیه و ظرفیت زنان و مادران کشور افزود : بیش از ۷۰ هزار بانوی عضو داوطلب جمعیت هلال احمر، امروز با تقویت روحیه و با تاسی از سیره ائمه اطهار به ویژه توجه به وجهه کرامت حضرت فاطمه معصومه(س) در عرصه‌های مختلف، در این نهاد عام المنفعه با توجه و تاکید بر حفظ کرامت انسانی فعالیت می‌کنند.

۴۱ هزار دختر و بانوی عضو جوان هلال احمر، سرمایه امروز، سربلندی فردای ایران
عالیشوندی به حضور ۴۱ هزار و ۶۰۷ بانوی عضو سازمان جوانان هلال احمر به عنوان سرمایه مهم این نهاد مردمی اشاره کرد و افزود: یکی از اساسی‌ترین فعالیت‌های هلال احمر، برنامه ریزی مدون و منسجم برای آموزش معارف شناختی و انسانی بر پایه اصول و آموزه های دینی و قرار دادن دختران و بانوان کشور در مسیر تعالی، رشد فکری، تقویت روحیه خود باوری و اعتماد به نفس در آنان است.

حضور در عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی، برپایی اردوهای متنوع و کاربردی و برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی ویژه دختران و بانوان عضو این نهاد مردمی از مصادیقی بود که رئیس حوزه ریاست جمعیت هلال احمر در این زمینه به آن اشاره کرد.

/انتهای پیام

کپی