اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
با حکم محمود سالاری؛

حمیدرضا اردلان دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی جوان شد

حمیدرضا اردلان دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی جوان شد

به گزارش ایران آنلاین، محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی حمیدرضا اردلان را به عنوان دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی جوان منصوب کرد.

 محمود سالاری در حکمی دکتر حمیدرضا اردلان را به عنوان دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی جوان منصوب و در نشستی با حضور محمد اله‌یاری‌ مدیرکل دفتر موسیقی حکم دبیری را به اردلان اعطا کرد.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکم اردلان نوشته است:‌ نظر به سوابق علمی و تجربیات ارزنده هنری جناب‌عالی و به پیشنهاد مدیرکل دفتر امور موسیقی، به موجب این حکم، به عنوان «دبیر شانزدهمین دوره جشنواره موسیقی جوان» منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از خداوند متعال،‌ بهره‌گیری از ظرفیت‌های استادان ارجمند موسیقی، بهره‌مندی از تجارب دوره‌های گذشته و دبیر ارجمند سابق این جشنواره، ضمن پیش‌بینی برنامه های تحول گرایانه برای این رویداد معتبر موسیقایی، در مسیر رشد و شناسایی جوانان مستعد و هنرمند و بالندگی موسیقی ایران عزیز، گام های مؤثری بردارید.

حمیدرضا اردلان مدرس دانشگاه، پژوهشگر و موسیقی شناس ضمن تألیف مجموعه های موسیقی نواحی ایران، مرشدان پرده خوان، مقالات هفت دوره نمایش های آیینی و سنتی، از سه دهه پیش مباحث نظری در حوزه ماهیت موسیقی مقامی ایران را مطرح کرده است که مهمترین آنها نظریه تکرار، دور و زمان است.

اردلان ضمن مشارکت در برگزاری سمینارهای علمی، طراحی رویدادهای موسیقی و تئاتر، پرونده بخش موسیقی ثبت جهانی شهر سنندج بعنوان شهر خلاق موسیقی را برای سازمان یونسکو نگارش کرده و به همراه محمدرضا درویشی جزو طراحان جشنوار موسیقی نواحی در چند دوره آغازین بوده است.

همچنین وی تاکنون چندین دوره بعنوان مشاور دبیر جشنواره ملی موسیقی جوان و داور بخش موسیقی نواحی این جشنواره نیز حضور داشته است.انتهای پیام/


 

کپی