اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

ماکارونی و نان در صدر فهرست افزایش قیمت‌ مواد غذایی در انگلیس

ماکارونی و نان در صدر فهرست افزایش قیمت‌ مواد غذایی در انگلیس

به گزارش ایران آنلاین، اداره آمار ملی انگلیس اخیرا در گزارشی، افزایش قیمت ۱۳ قلم از ۳۰ مورد مواد خوراکی سبد خانوار را بیش از تورم اعلامی دولت عنوان کرد. طبق این گزارش، ماکارو نی با ۵۰ درصد افزایش قیمت و نان با ۱۶ درصد افزایش، از جمله این اقلام هستند.

 روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی نوشت: داده های جدید منتشر شده توسط اداره آمار ملی انگلیس حاکی از افزایش فشار هزینه ها بر خانوارهای کم درآمد است.

داده های حاصل از یک تحقیق تجربی نشان داد که مردم انگلیس به طور قابل ملاحظه ای با افزایش قیمت برخی مواد غذایی از جمله ماکارونی، انواع چیپس و نان مواجه هستند.

این تحقیق نشان داد که خانواده های فقیرتر بار بحران افزایش هزینه ها را به دوش می کشند.

داده های اداره آمار ملی انگلیس حاکی از آن است که تورم قیمت برخی اقلام مصرفی خانوارهای کم درآمد، از تورم عمومی قیمت ها بیشتر بوده است.

در میان ۳۰ قلم مواد خوراکی سبد خانوار، ماکارونی بیشترین گرانی را تجربه کرد و نسبت به سال گذشته، ۵۰ درصد گرانتر شد که پنج برابر تورم ۹ درصدی عمومی در انگلیس است.

داده ها همچنین افزایش ۱۷ درصدی قیمت انواع چیپس، ۱۶ درصدی نان، ۱۶ درصدی گوشت قطعه بندی شده و ۱۵ درصدی برنج را نشان می دهد که همگی افزایشی بیشتر از تورم عمومی ۹ درصدی را تجربه کرده اند.

موسسه مطالعات مالی انگلیس پیش بینی کرد افزایش هزینه مصرف انرژی، تورم را برای افراد فقیر در پاییز امسال، ۱۴ درصد می کند که این عدد برای ثروتمندان فقط هشت درصد خواهد بود.

گاردین نوشت: افزایش قیمت انرژی و مواد خوراکی به این دلیل، تورم بیشتری را به افراد فقیر تحمیل می کند که آنها بیشتر درآمدشان را صرف تهیه همین اقلام ضروری می کنند.

میزان تورم در ماه آوریل، رکورد تورم انگلیس از سال ۱۹۸۲ را شکست و ۹ درصد شد.

بانک مرکزی انگلیس هشدار داده که تورم در بخش هزینه های زندگی می تواند امسال به ۱۰ درصد نیز برسد.

براساس داده های گزارش جدید اداره ملی آمار انگلیس، ۱۳ قلم از ۳۰ قلم مواد مصرفی سبد خانوار بیش از آمارهای اعلامی دولت گران شده اند.

انتهای پیام/

 


 

کپی