اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
در حاشیه جلسه هیأت دولت؛

میرکاظمی: اصلاح ساختار بودجه تصویب می‌شود

میرکاظمی: اصلاح ساختار بودجه تصویب می‌شود

به گزارش ایران آنلاین، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اصلاح ساختار بودجه در صحن شورای عالی اقتصادی سران قوا تصویب می‌شود.

 مسعود میرکاظمی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت اصلاح ساختار بودجه، اظهار داشت: در کوتاه مدت خروج نفت از بودجه امکان‌پذیر نیست و اصلاح ساختار بودجه هم فقط از طریق خروج نفت نیست و اصلاحات دیگری نیز لازم است؛ مانند این‌که بودجه ساده، قابل فهم و قابل رصد باشد و دستگاه‌ها و استان‌ها در قبال بودجه پاسخگو باشند.

وی با اشاره به آغاز جلسات مشترک اصلاح بودجه، افزود: یکی از مأموریت‌های جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا طبق مأموریت‌های ابلاغی مقام معظم رهبری همین اصلاح ساختار بودجه است و مراحل اولیه کار هم به‌صورت جدی در سازمان‌ برنامه و بودجه شروع شده است.

میرکاظمی خاطرنشان کرد: امیدواریم با کمک مجلس و دست اندرکاران مسئول بتوانیم اصلاح ساختار بودجه را در صحن شورای عالی اقتصادی سران تصویب کنیم و بعد به مجلس برود.

وی در عین حال گفت که سازمان برنامه و بودجه در حال حاضر بر اساس اولویت‌های کاری خود مشغول تدوین قانون برنامه هفتم است که باید زودتر به نتیجه برسد و قاعدتاً بودجه ۱۴۰۲ نیز باید مبتنی بر این قانون تنظیم شود.انتهای پیام/

 

کپی