اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

بهره‌برداری از سه طرح دریایی و بندری در بنادر غرب هرمزگان

بهره‌برداری از سه طرح دریایی و بندری در بنادر غرب هرمزگان
مهین حیدری خبرنگار

سه طرح اجرا و نصب بولارد، زیرسازی و اجرای آسفالت روی موج شکن و اجرای سیستم‌های ایمنی اطفای حریق به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت روز چهارشنبه در بنادر غرب هرمزگان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایران آنلاین از هرمزگان، اجرای این سه طرح دریایی و بندری در بنادر غرب هرمزگان با تکیه بر توان داخلی و در راستای افزایش ضریب ایمنی برای شناورها و ایجاد امنیت بر روی موج شکن‌ها و حوضچه بندر صورت گرفته است.

"قاسم عسکری نسب" مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان در تشریح بهره‌برداری از این سه طرح گفت: سه طرح اجرا و نصب ۶۰ عدد بولارد برای پهلوگیری شناورها، اجرای آسفالت به طول یک هزار و ۲۵۰ متر روی موج شکن شرقی و همچنین اجرای سیستم‌های ایمنی اطفای حریق با نصب ۱۰ تاور مانیتور و هیدرانت بر روی موج شکن ضلع شرقی و همچنین نصب سیستم روشنایی و دوربین مداربسته بر روی موج شکن بندر مطابق با برنامه زمان‌بندی در بنادر غرب هرمزگان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی، هدف از اجرای این طرح‌ها را توجه به مسوولیت‌های اجتماعی، بهبود شرایط توسعه صادرات غیرنفتی، واردات و ارتقا توان عملیاتی بنادرلنگه، افزایش ضریب ایمنی شناورهای سنتی مستقر در این بنادر، ارتقاء سطح ایمنی پهلوگیری کشتی‌ها و ارتقا کیفیت خدمات به ساحل نشینان و دریانوردان این شهرستان صورت گرفته است.

عسکری‌نسب با بیان اینکه این طرح‌ها در تمامی مراحل با تکیه بر توان داخلی و بهره گیری از تولیدات ملی و مطابق با آخرین استانداردهای روز تهیه و نصب شده، یادآور شد: استفاده از تمام ظرفیت‌های بندر لنگه و بنادر غرب استان هرمزگان در راستای رونق بیشتر اقتصادی و اجتماعی منطقه و بهبود معیشت و زندگی ساحل نشینان در این سه طرح مدنظر بوده است.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان خاطرنشان کرد: از جمله راهبردها و برنامه‌های در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی توسعه و گسترش طرح‌های زیرساختی در راستای رونق تجاری و ایجاد اشتغال مولد جوانان منطقه است و تحقق این مهم در افزایش عملکرد فعالیت های بندری و دریایی منطقه غرب استان نقش به‌سزایی خواهد داشت.

کپی