اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

برگزاری دوره آموزشی روسای گشت سیار تعزیرات در البرز

برگزاری دوره آموزشی روسای گشت سیار تعزیرات در البرز
حبیب توانگر خبرنگار

با هدف کنترل بهتر بازار و رصد قیمت ها دوره آموزشی روسای گشت سیار سازمان تعزیرات سراسر کشور در دهکده چهارباغ استان البرز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایران آنلاین، در این دوره آموزشی که 180 از روسای تعزیرات  کشور حضور داشتند معاون وزیر دادگستری و رییس سازمان تعزیرات گفت : سرعت بخشیدن در رسیدگی به پرونده های متخلفان در محل و صدور احکام لازم از جمله اهداف مهم برگزاری این دوره آموزشی است.
احمد اصانلو افزود: پس از این دوره آموزشی روسای گشت سیار تعزیرات همراه با ماموران تعزیرات در محل وقوع تخلف حاضر شده و نسبت به رسیدگی و صدور حکم مربوطه اقدام خواهند کرد.
وی تصریح کرد:  رویکرد اصلی  سازمان تعزیرات مبارزه با گرانفروشی ، کم فروشی و برخورد با کالا های قاچاق در بازار است .
اصانلو یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 10هزارو 748 پرونده متخلفان در تعزیرات کشور ثبت شده  که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 15 درصد افزایش داشته و محکومیت این پرونده ها  از نظر ریالی با 210 درصد افزایش به رقمی بالغ بر 17 هزار میلیارد ریال رسیده است.
رئیس سازمان تعزیرات با اشاره به کمبود های این سازمان برای کنترل کمی و کیفی بازار نیز افزود : متاسفانه در حال حاضر 210 شهرستان کشور فاقد اداره تعزیرات بوده و همین امر انتقال پرونده های متخلفان را برای رسیدگی به سایر شهر ها و یا مرکز استانها با مشکل مواجه کرده است .

کپی