اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

رصد توییتری نمایندگان؛ از فیلم موهن عنکبوت مقدس تا خفاشان سینمایی

رصد توییتری نمایندگان؛ از فیلم موهن عنکبوت مقدس تا خفاشان سینمایی

به گزارش ایران آنلاین ، شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز سه‌شنبه ۱۰ خرداد ماه نظرات خود را درباره فیلم موهن عنکبوت مقدس، دولت عنکبوتی فرانسه، اصل تفکیک قوا، ساماندهی وضعیت ساترا، تأثیر استخراج رمزارز بر پایداری شبکه برق و خفاشان هنری و سینمایی بیان کردند.

 علی حدادی ‏‏‏‏‏‏‏‏نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی در حساب توییتری خود با هشتگ عنکبوت مقدس، نوشت: نه جوایز سفارشی و تبلیغاتی جشنواره‌های سیاسی غربی و نه لجن‌پراکنی عده‌ای طرد شده نمی‌تواند ذره‌ای از ارادت مردم به امام رئوف بکاهد. به کوری چشم بدخواهان و حسودان، نسل‌های انقلابی یکی پس از دیگری پا در رکاب فرمانده هستند.

وی در توییت دیگری عنوان کرد: وقتی در اعتراضات به حق مردم، دشمن شعار رضاشاه روحت شاد را فریاد میزند یاد این روایت ابوالمجد حجتی می‌افتم: ارتش رضاشاه در رفتاری غیرانسانی، کودکان خردسال روسای ایل‌ها را مجبور میکرد که دار زدن پدرانشان را ببینند و ناظر مرگ پدر باشند!!! رضاشاه روحت شاد شما را یاد چه می‌اندازد؟!

سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم شهرستان فلاورجان هم توییت کرد: دولت عنکوبتی فرانسه که هتک حرمت پیامبررحمت را درلجن نامه شارلی ابدو آزادی بیان می نامد، عجیب نیست به چند بازیگر معلوم الحال در فسادواره کن جایزه بدهد. نه تنها اسلام وشیعه که دین مسیح هم ازاین ناپاکان عنکوبتی درامان نمانده است. برخورد قاطع با فرانسه گستاخ وعواملش کمترین انتظار است.

اردشیر مطهری نماینده مردم گرمسار و آرادان نیز در توییتر با هشتگ دولت انقلابی، نوشت: مجلس انقلابی به تبعیت از مقام معظم رهبری با درک سرزمین سوخته بر جای مانده از دولت دوازدهم، کارهای بر زمین مانده و سختی های اجرا، با دولت همراه خواهد بود. اما برای حفظ منافع مردم و تداوم خدمت بی‌منت به وظایف خود عمل خواهد کرد که تاکنون چنین بوده و خواهد بود.

وی در توییت دیگری نوشت: قانون اساسی میثاق ملی ماست و اصل تفکیک قوا تبیین کننده چگونگی اداره کشور تحت امر ولی فقیه‌. وظایف هریک از قوای سه‌گانه مشخص، تداخل در اجرای وظایف و اظهار نظرهای مداخله جویانه نه صلاح است نه قانونی و مسلم چالش برانگیز، رعایت قانون لازم و واجب. بدان پایبند باشیم.

همچنین محمدرضا مبلغی نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در توییتر عنوان کرد: فاجعه دلخراش فروریختن ساختمان متروپل آبادان و جان باختن تعدادی از هموطنان عزیزمان را تسلیت می گویم. برخورد قاطع دستگاه قضا با مقصران این حادثه، مطالبه بحق ملت ایران است. وزرات کشور، وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ضمن شناسایی سازه های مشابه متروپل و اصلاح آنها باید مانع تکرار فجایع مشابه شوند .

نصراله پژمان‌فر ‏‏‏‌نماینده مردم مشهد و کلات هم با هشتگ همه خادم الرضاییم، توییت کرد: خوشبختانه با واکنش روزهای گذشته به فیلم موهن اکران شده در کن، همگان متوجه شدند، ملت ایران با همه نگاه‌های سیاسی، حول حریم قدسی رضوی وحدت و یکپارچگی دارند.

غلامرضا شریعتی نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه نیز با هشتگ برای امنیت شما، نوشت: بانوی عصبانی، هتاکانه گفت؛ چرا آمدید اینجا؟ و تو دلسوزانه و با تمام وجود گفتی «برای امنیت شما»، به شما سربازان این کشور افتخار می‌کنیم که در سخت ترین شرایط روحی و پرتنش، برای امنیت ایستاده‌اید و البته مظلومانه ایستاده‌اید.

مجتبی توانگر نماینده مردم تهران در توییتر عنوان کرد: با تشکیل مجدد جلسات مجلس از اواخر خرداد، با تشکیل کارگروهی در کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس، نسبت به ساماندهی وضعیت بی‌ضابطه ساترا اقدامات لازم را برنامه‌ریزی خواهیم کرد. بی‌توجهی شورای عالی فضای مجازی با وجود تذکرات قبلی، تعجب‌برانگیز است.

وی همچنین در توییت دیگری نوشت: بازوی پژوهشی مجلس، گزارشی در خصوص «تأثیر استخراج رمزارز بر پایداری شبکه برق ایران» آماده کرده است. طبق محاسبات مبتنی بر گزارش‌های دانشگاه کمبریج، مصرف برق برای استخراج بیت‌کوین و اتریوم در بدبینانه‌ترین حالت درکشور کمتر از هزار مگاوات در تابستان سال۱۳۹۹ بوده است.

این نماینده مجلس در ادامه توییت خود افزود: حتی با فرض ضریب خطای ۵۰ درصد، این مقدار دو برابر شده و مصرف برق برای استخراج بیت‌کوین و اتریوم در کشورمان از ۲هزار مگاوات فراتر نخواهد رفت. درنتیجه در وضعیت فعلی نمی‌توان همه کسری تراز انرژی را به استخراج رمزارز نسبت داد. همچنین نمی‌توان ممنوعیت استخراج رمزارز را مانع از گسترش آن در کشور تلقی کرد.

توانگر یادآور شد: رانت انرژی همه سیاست‌های ابلاغی سلبی یکجانبه را به شکست خواهد کشید. از این‌رو ضمن اتخاذ نگرشی چند بعدی با گسترش بازار فعالیت‌های سالم و مقررات‌گذاری شده به‌تدریج باید عرصه و فضا را برای فعالیت‌های غیرمجاز استخراج رمزارز محدودتر کرد.

عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان هم با هشتگ سلام بر امام مهربانی‌ها، توییت کرد: ننگ بر خفاشانی که به اسم کار هنری و سینمایی، نشان دادند که هم بی هنرانند و هم از نور گریزانند.

مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون نیز در رشته توییتی نوشت: عملیات آوار برداری قابل قبول متروپل با وجود تمام مخاطرات مرهون حضور میدانی وزیر کشور بود که ثمره تلاش شبانه روزی، ایجاد هماهنگی میان طیف بزرگی از ارگانهای دولتی و خصوصی و تامین ماشین آلات سبک و سنگین است. می‌توان گفت در آبادان دولت کنار مردم حضور داشت .

وی افزود: بی شک نقش رسانه های خوزستانی و بخصوص عزیزان خبرنگار، عکاس و تصویربردار در پوشش خبری حادثه آبادان درخشان و ماندگار است. در نبود اطلاع رسانی شفاف مسئولین میدانی متروپل، اصحاب رسانه با فداکاری و شجاعت، دوشادوش امدادگران دویدند و راوی لحظه ی حقیقت بودند . خدا قوت.انتهای پیام/


 

کپی