اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

سرقت 30 میلیاردی از 67 خانه مسکونی

سرقت 30 میلیاردی از 67 خانه مسکونی

جانشین فرمانده انتظامی استان، از دستگیری 2سارق که 30 میلیارد ریال اموال مسروقه را از 67 منزل در شهرستان "نطنز" سرقت کرده بودند، خبر داد.

 به گزارش ایران آنلاین ،سردار " محمدرضا هاشمی فر" بیان داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از منازل در نطنز، شناسایی سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس این شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: کارآگاهان پس از بررسی دقیق منازلی که مورد دستبرد قرار گرفته بودند و همچنین جمع آوری مستندات و ادله لازم، رد پای 2 سارق غیر بومی را در این سرقت ها به دست آورده و جستجو برای دستگیری آنها را آغاز کردند.
جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطر نشان کرد: با تلاش شبانه روزی و اقدامات تخصصی و هوشمندانه کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان نطنز سرانجام مخفیگاه متهمان شناسایی و در یک عملیات ضربتی با هماهنگی مرجع قضائی دستگیر شدند.

سردار هاشمی فر ادامه داد: متهمان که در ابتدا منکر هر جرمی بودند اما در ادامه پس از مواجه با مدارک و مستندات ارائه شده به 67فقره سرقت منزل معترف که ارزش اموال به سرقت رفته توسط کارشناسان مربوطه بالغ بر 30 میلیارد ریال ارزیابی شده است.
این مقام انتظامی با بیان اینکه سارقان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی تحویل داده شدند، اظهار داشت: جای نگهداری طلاجات زیاد، ارز و وجوه نقد بالا در منزل نیست و بایستی موضوع استفاده از صندوق امانات بانک ها برای نگهداری اشیای با ارزش در بین مردم فرهنگسازی شود.
سردار هاشمی فر با اشاره به اهمیت کم مردم به افزایش ضریب ایمنی منازل خود، اظهار داشت: مردم به همان اندازه که نسبت به جمع آوری و نگهداری طلاجات، سکه و ارز اهتمام دارند به همان اندازه نیز بایستی برای افزایش ضریب ایمنی منازل خود نظیر نصب دزدگیر، دوربین مداربسته، نصب نرده بر روی درها و پنجره ها، استفاده از درهای آکاردئونی در منازل آپارتمانی، استفاده از درهای ضد سرقت و قفل های رمزدار اهمیت داده و هنگام ترک منازل نیز از بسته بودن همه راه های نفوذ به منزل خود مطمئن باشند تا با این گونه اقدامات زمینه های ارتکاب از سارقان گرفته شود.

کپی