اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
علیرضا بیرانوند غیررسمی به جمع سرخ‌ها بازگشت

فـرش قـرمز زیر پای شماره یک

فـرش قـرمز زیر پای شماره یک
حامد جیرودی

لیگ بیست و یکم در حالی رو به پایان است که پرسپولیس بازی‌های سختی را به لحاظ نداشتن یک دروازه‌بان مطمئن سپری کرد و تنها در 10 بازی دروازه‌اش باز نشد.

روزنامه ایران:  این تیم در 18 بازی دیگرش در لیگ برتر، 19 گل دریافت کرد تا به‌طور متوسط در 28 بازی برگزار شده‌اش به طور میانگین 0.67 گل خورده باشد. این در حالی است که پرسپولیس لیگ بیست و یکم را با حامد لک به عنوان دروازه‌بان اصلی آغاز کرد و بوژیدار رادوشوویچ هم روی نیمکت بود اما این گلر کروات قبل از پایان نیم فصل اول، سر ناسازگاری گذاشت و به علت پرداخت نشدن مطالباتش قراردادش را فسخ کرد و به کشورش بازگشت. در این شرایط، سرخ‌ها که به یک دروازه‌بان دیگر نیاز داشتند، در نیم فصل با احمد گوهری دروازه‌بان صنعت نفت به توافق رسیدند اما نه او و نه لک در دیدارهایی که به میدان رفتند، نتوانستند از دروازه قرمزها به خوبی حراست کنند تا غیبت یک گلر آماده که خیال سرخ‌ها را از قفس توری راحت کند، بسیار به چشم بیاید. در این میان، خبر رسید که پرسپولیس به دنبال جذب علیرضا بیرانوند است که فصل خوبی را در بواویشتا پرتغال پشت‌سر نگذاشته بود و به دنبال این بود تا به ایران برگردد تا جایگاهش در ترکیب تیم ملی را که با درخشش امیر عابدزاده به مخاطره افتاده دوباره به دست بیاورد.

در ادامه خبرهایی هم مبنی بر مذاکرات مثبت پرسپولیس با بیرو منتشر و گفته شد او آماده است رضایتنامه‌اش را از آنتورپ بلژیک بگیرد تا دوباره پرسپولیسی شود. اما در یکی دو روز گذشته خبر رسید که هم پرسپولیس و هم بیرانوند شروطی را برای هم گذاشته‌اند تا قراردادی میان آنها بسته نشود. مثل اینکه اگر کادر فنی از بیرانوند رضایت نداشته باشد، می‌تواند او را در لیست مازاد قرار دهد یا اگر این بازیکن کرونا بگیرد بابت هر روز غیبت در تمرین جریمه می‌شود و بیرانوند هم شروطی را برای رقم قرارداد، پاداش‌ها و تعیین اسپانسر برای پیراهنش تعیین کرده است. پس از این اتفاق خبر رسید پرسپولیس مذاکراتی هم با پیام نیازمند داشته و در صورتی که بیرانوند تا یکی دو روز آینده تصمیم نهایی خود برای عقد قرارداد با پرسپولیس را نگیرد، این باشگاه با نیازمند که او هم فصل موفقی را در پورتیموننزه پشت‌سر نگذاشته و علاقه‌مند است تا در سال جام جهانی به لیگ ایران بازگردد، قرارداد امضا خواهد کرد. با این حال، دیروز تعدادی از سایت‌ها و خبرگزاری‌ها اعلام کردند بیرانوند با قراردادی 3 ساله به جمع شاگردان یحیی گل‌محمدی پیوسته است.

تصویری هم از مصطفی سلیمانی وکیل بیرانوند منتشر شد که به جای این بازیکن که در اردوی تیم ملی حاضر است، به باشگاه پرسپولیس رفته و در حال مذاکرات نهایی است. تا این دروازه‌بان تنها یک امضا تا پیوستن مجدد به پرسپولیس فاصله داشته باشد و مقرر شده هفته آینده و در حضور مدیرعامل باشگاه، این دروازه‌بان با حضور در باشگاه پرسپولیس قرارداد رسمی خود را امضا کند. وکیل بیرانوند در این خصوص به فارس گفت: «مذاکرات ادامه دارد. البته روند مذاکرات رو به مثبت است و در بیشتر زمینه‌ها به توافق رسیده‌ایم.» با این حال، به نظر می‌رسد که کار پیوستن بیرو به جمع سرخ‌ها نهایی شده و این قرارداد به دلیل اینکه پنجره پرسپولیس بسته است، پس از پرداخت مطالبات آنتونی استوکس و باز شدن پنجره سرخ‌ها رسمی خواهد شد. مانند قراردادی که چند روز پیش پرسپولیس با مرتضی پورعلی‌گنجی منعقد کرد. نکته‌ای که درباره پرسپولیسی شدن دوباره بیرو وجود دارد این است که پرسپولیس حامد لک و احمد گوهری را هم به‌عنوان دروازه‌بان در اختیار دارد که هر دو تا پایان لیگ بیست و دوم با پرسپولیس قرارداد دارند ولی حالا با پیوستن بیرانوند، باید دید چه سرنوشتی در انتظارشان خواهد بود.


ناکامی بیرانوند در اروپا
بیرانوند آخرین بار در هفته بیست و دوم لیگ نوزدهم برای پرسپولیس مقابل پیکان به میدان رفت و پس از آن به آنتورپ پیوست. او 10 بازی برای این تیم در لیگ بلژیک انجام داد و با چهار کلین‌شیت، 11 گل دریافت کرد. بیرو در لیگ اروپا هم دو بازی مقابل تاتنهام و گلاسکو رنجرز انجام داد و چهار گل دریافت کرد که در بازی با گلاسکو مصدوم شد و بیرون رفت ولی بازی‌اش برابر تاتنهام مورد توجه قرار گرفت. او در این فصل به صورت قرضی به بواویشتا پیوست و برای این تیم در لیگ پرتغال هشت بازی انجام داد، یک کلین‌شیت داشت و 17 گل دریافت کرد. بیرانوند یک بازی هم در جام حذفی پرتغال انجام داد که با برتری 2-1 بواویشتا به پایان رسید و او حالا پس از گذراندن دو فصل ناموفق در اروپا به ایران بازگشته تا به روزهای خوبش بازگردد.


پرسپولیس در غیاب بیرو
اما پرسپولیس پس از جدایی بیرو، در بازی‌های باقیمانده لیگ نوزدهم از رادوشوویچ استفاده کرد و او با 6 کلین‌شیت و 2 گل خورده در هشت بازی جانشینی مطمئن نشان داد. با این حال، سرخ‌ها قبل از شروع لیگ بیستم با لک قرارداد بستند و این دروازه‌بان در لیگ قهرمانان آسیا 2020 که پرسپولیس تا فینال آن پیش رفت، عملکرد بسیار خوبی داشت و در 8 بازی 5 کلین‌شیت داشت و چهار گل دریافت کرد تا بهترین دروازه‌بان این رقابت‌ها شود. او در لیگ بیستم هم با 17 کلین‌شیت بهترین دروازه‌بان لیگ لقب گرفت و تنها 14 گل در 29 بازی لیگ دریافت کرد. لک در فصل گذشته لیگ قهرمانان در 7 بازی 8 گل خورد و در دو بازی کلین‌شیت کرد اما در این فصل لیگ برتر نتوانست درخشش داشته باشد و در 22 بازی لیگ 16 گل دریافت کرد و در 9 بازی کلین‌شیت داشت. ضمن اینکه او در جام حذفی دو کلین‌شیت داشت و در سوپرجام هم یک گل از فولاد خورد که به باخت سرخ‌ها منجر شد. لک مدتی هم به دلیل بی‌انضباطی از تیم کنار گذاشته شد و در غیاب او گوهری هم در 4 بازی لیگ 3 گل دریافت کرد و در جام حذفی هم سه گل از آلومینیوم خورد که به حذف قرمزها انجامید. رادو هم که در دو بازی لیگ، دو گل دریافت کرده بود. این نشان می‌دهد که پرسپولیس هم در غیاب بیرو چه روزهای پر فراز و نشیبی را سپری کرده و باید دید آنها آرامش را به هم بازمی‌گردانند یا خیر.

انتهای پیام/

 

 

 

کپی