اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

واکنش فدراسیون فوتبال به خط خوردن استقلالی‌ها: عهدشکنی کردند

واکنش فدراسیون فوتبال به خط خوردن استقلالی‌ها: عهدشکنی کردند

به گزارش ایران آنلاین، مدیر رسانه‌ای تیم ملی فوتبال گفت: با باشگاه استقلال هماهنگی‌های لازم را برای نحوه حضور پنج ملی‌پوش این تیم در اردوی تیم ملی انجام دادیم اما آنها عهدشکنی کردند.

 «محمد جماعت» مدیر رسانه‌ای تیم ملی فوتبال در جریان مجمع فوق‌العاده فدراسیون در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: اردوی اخیر تیم ملی در فیفادی برگزار می‌شود و باشگاه‌ها براساس قوانین فیفا موظف هستند بازیکنان‌شان را برای حضور در اردو یا بازی‌های تدارکاتی در اختیار تیم ملی قرار دهند. متاسفانه با وجود آغوش باز تیم ملی و فدراسیون برای همکاری با باشگاه استقلال به واسطه وضعیت خاص و احترامی که تیم ملی به شادی هواداران استقلال گذاشت، همکاری لازم را انجام ندادند و باعث شدند برخلاف وعده و قول‌ و قرارها کادر فنی تیم ملی و فدراسیون تصمیمی را که دوست نداشتند، اجرا کردند.

وی افزود: اگر هماهنگی صورت گرفته بود پنج بازیکن جدید به جای آنها دعوت نمی‌شدند. روند مذاکرات از شنبه آغاز شد و فدراسیون و کادر فنی تیم ملی مایل بودند در این وضعیت ویژه کنار هواداران استقلال باشند و شیرینی قهرمانی‌شان را حفظ کنند. چندین جلسه و رایزنی با مسوولان استقلال داشتیم که چگونه این وضعیت را پشت سر بگذاریم، اما متاسفانه رفتاری از سوی باشگاه استقلال صورت گرفت که عهدشکنی بود و برای حفظ احترام و کیان تیم ملی تصمیم دیگری گرفته شد.

جماعت در مورد اینکه آیا بازیکنان ملی‌پوش استقلال در اردوی بعدی حضور خواهند داشت یا نه، گفت: از اردوی بعدی تیم ملی خبر ندارم و سرمربی تیم ملی باید نظر بدهد. با توجه به اتفاقاتی که در بازی استقلال و نفت افتاد، فدراسیون فوتبال و کادر فنی تیم ملی به این جمع‌بندی رسیدند که پنج بازیکن استقلال از فهرست دعوت‌شدگان کنار رفته و نفرات جدید دعوت شوند.

وی تاکید کرد: طبق صحبت‌هایی که کادر فنی تیم ملی با مسوولان کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ داشت از آنها خواسته بودند که آخرین بازی لیگ برتر سه روز مانده به فیفادی باشد. ما از نظم و انضباط تیم ملی را پاسداری می‌کنیم و صلاح آن را می‌خواهیم. با احترامی که برای هواداران قائل هستیم، اما هر کسی که قصور کند، باید پاسخگو باشد.

جماعت در خصوص زمان حضور تیم ملی در اردوی قطر، توضیح داد: قرار بود ویزاها عصر روز گذشته برسد و برای ساعت ۶ بامداد امروز، هماهنگی‌ها شامل پرواز و کمپ تیم ملی در قطر صورت گرفته بود که متاسفانه ویزای اعضای تیم صادر نشد. از نظر پشتیبانی مشکلی برای سفر به قطر نداریم و منتظر صدور ویزها هستیم ضمن اینکه ویزای قطر فرودگاهی نیست. هر وقت ویزاها برسد با کاروان ۵۰ نفره که شامل ۲۵ بازیکن و ۲۵ همراه است به این کشور سفر می‌کنیم.

وی در مورد بازی تدارکاتی تیم ملی با اروگوئه گفت: توافقاتی حاصل شده، ولی تا این لحظه قراردادی بین ایران و اروگوئه امضا نشده است.انتهای پیام/

 

کپی