اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

فرماندار قزوین در گفت و گو با ایران آنلاین:

نانوانی‌های استان قزوین هوشمند می‌شوند

نانوانی‌های استان قزوین هوشمند می‌شوند
زهره شریفی خبرنگار

به گفته فرماندار قزوین، تمام نانوایی‌های این استان زیرپوشش طرح هوشمندسازی فروش نان قرار می‌گیرند.

به گزارش ایران آنلاین، عباس کاظمی با بیان اینکه در مجموع یکهزار و ٧۴٣ واحد نانوایی در کل استان وجود دارد که از این تعداد یکهزار و ۶١۴ نانوایی مشمول این طرح می‌شوند، گفت: نانوایی‌هایی که مشمول این طرح قرار نمی‌گیرند دو بخش هستند، فانتزی‌فروشی‌ها که آرد آن‌ها آزاد شده و نانوایی‌هایی که از ابتدا سهمیه نداشتند.
فرماندار قزوین درباره مزیت‌های اجرای طرح هوشمندسازی فروش نان نیز تصریح کرد: با استفاده از این طرح جلوی قاچاق گسترده و فروش خارج  از شبکه آرد گرففه می‌شود؛ چرا که آرد به صورت آزاد به نانوا تحویل داده می‌شود و پس از تبدیل به نان و فروش، به ازای هر تراکنش و بدون محدودیت یارانه آن به حساب نانوا واریز خواهد شد.
وی در ادامه، نظارت بر میزان فعالیت و تعطیلی نانوایی‌ها را از دیگر مزایای اجرای این طرح خواهد دانست و گفت: افزایش کیفیت نان در درازمدت یکی دیگر از مزایای اجرای طرح هوشمندسازی طرح فروش نان می‌تواند باشد.
کاظمی یادآور شد: در آینده علاوه بر نظارت‌های هوشمند، نظارت‌های میدانی را نیز خواهیم داشت؛ همچنین در این طرح، قیمت نان برای مردم تغییر نمی‌کند و محدودیتی هم برای خرید وجود ندارد.
این مسئول در پاسخ به دلیل انتخاب استان قزوین برای اجرای این طرح به عنوان یکی از استان‌های پیشگام، اظهار داشت: دلیل انتخاب قزوین این است که کار ساماندهی نانوایی‌ها را از خیلی پیشتر آغاز کرده بودیم، بطوریکه تاکنون ۶۵۰ نانوایی در سطح استان به کارتخوان‌های هوشمند مجهز شده‌اند؛ در واقع از استان زنجان که به عنوان پایلوت این طرح انتخاب شده بود جلوتر هستیم و به مرور تمام شهرهای استان زیرپوشش این طرح قرار می‌گیرند.
فرماندار قزوین تصریح کرد: با کمک این نرم‌افزار، امکان برخورد دقیق‌تر با تخلفات ایجاد می‌شود چرا که یکی از مشکلات ما در برخورد با تخلفات، نداشتن اطلاعات دقیق و مستندِ قابل اتکا بود که با این طرح اطلاعات برای برخورد با تخلفات احتمالی متقن و مستند می‌شود؛ لذا برخوردهای قانونی نیز خیلی جدی و در کوتاه‌ترین زمان ساماندهی خواهد شد.

کپی