اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

وزیر آموزش و پرورش:

۲۰ فعالیت آموزشی دانش‌آموزان باید خارج از مدرسه باشد

۲۰ فعالیت آموزشی دانش‌آموزان باید خارج از مدرسه باشد

به گزارش ایران آنلاین، وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ۲۰ درصد فعالیت آموزشی دانش آموزان باید خارج از مدرسه باشد، گفت: این امر می‌تواند به خلاقیت محصلان کمک کند.

یوسف نوری روز دوشنبه در نشست شورای اداری خراسان شمالی اظهار داشت: با تصمیمی که در خصوص  تعطیلی مدارس به هنگام کرونا اعمال شد دانش آموزان افت تحصیلی بسیاری را متحمل شدند که این تصمیم اشتباهی بود.
وی گفت: در صورتی که سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده بود،آخرین مکانی که باید تعطیل شود مدرسه است و نخستین مکانی هم که باید بازگشایی شود هم مدرسه است.
نوری در ادامه با اشاره به اینکه ارتباط حاکمیت با مردم از طریق خدماتی که به مردم ارائه می‌شود است گفت: در ۱۰ سال گذشته میانگین سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی کشور ۹ درصد بود اما امسال این اعتبار افزایش یافته است.
وی با تاکید براینکه ۹۷۰ هزار نفر حقوق بگیر رسمی و پیمانی در آموزش و پرورش است گفت: دانشگاه‌های ما تبدیل به دبیرستان شده‌اند و باید آموزش و پرورش با برنامه ریزی و مدیریت مناسب حاکمیت خود را ثابت کند.
وزیر آموزش و پرورش افزود: هزار و۵۰۰ میلیارد تومان برای جبران عقب‌ماندگی تحصیلی دانش آموزان در دوران کرونا به آموزش و پرورش اختصاص پیدا کرده است.

وزیر آموزش و پرورش امروز در سفر یک روزه خود علاوه بر غبارروبی گلزار شهدا، با حجت الاسلام رضا نوری نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد دیدار و مدرسه ۱۲ کلاسه عدالت بجنورد را نیز افتتاح کرد.

افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه شهید محمدپور شهرستان مانه و سملقان، دیدار با نمایندگان معلمان، نخبگان و تشکل های دانش آموزی از دیگر برنامه های یوسف نوری در سفر به خراسان شمالی است.

/انتهای پیام
 

کپی