اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

سفیر آفریقای جنوبی :آماده همکاری تجاری با شرکت های ایرانی هستیم

سفیر آفریقای جنوبی :آماده همکاری تجاری با شرکت های ایرانی هستیم

به گزارش ایران آنلاین ، سفیر آفریقای جنوبی در جمهوری اسلامی ایران گفت: باتوجه به ظرفیت های دو کشور ایران و آفریقای جنوبی ما قابلیت همکاری تجاری با شرکت های ایرانی را داریم.

ویکا مازوی کومالو  روز دوشنبه در بازدید از شرکت صنایع سیمان دشتستان افزود: گرچه ایران با چالش هایی درگیر است و با محدوویت هایی روبرو شده است ولی امیدواریم که بتوانیم با ایجاد موقعیت های لازم برای کارآفرینان هر دو کشور زمینه مناسبات تجاری فراهم شود.

وی یادآورشد: امروز با هدف بررسی توانمندیهای استان بوشهر و ظرفیت های  لازم همکاری در زمینه تجارت و تبادل دانش فنی مهندسی و متخصصین بامسئولین استانی دیدار کردیم.

کومالو با بیان اینکه آفریقای جنوبی صنعتی ترین کشور در آفریقا است افزود: ۱۵شرکت تولید سیمان در کشور آفریقای جنوبی ۱۰ میلیون تن در سال تولید می کنند که بیشتر بصورت شراکتی با چین و فرانسه کار می کنند در صورتی مصرف سالانه ما  ۳۰میلیون تن است.

سفیر آفریقای جنوبی در جمهوری اسلامی ایران گفت: با اینکه از لحاظ زیرساختی بسیار جلوتر از دیگر کشورهای آفریقایی هستیم ولی ما نمی‌توانیم ادعای توسعه یافتگی کنیم ولی در حال توسعه هستیم و برای توسعه زیرساخت ها و در مسیر صنعتی تر شدن توسعه صنعت سیمان برای ما بسیار اهمیت دارد.

کومالو اضافه کرد: در زمینه توسعه با کشورهای دیگر هم کار می‌کنیم ولی همکاری با ایران برای ما مهم است.

/انتهای پیام


 

کپی