اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

آیین نامه اجرایی نحوه اعطای تسهیلات تکلیفی در قانون بودجه ۱۴۰۱ به دولت ارایه شد

آیین نامه اجرایی نحوه اعطای تسهیلات تکلیفی در قانون بودجه ۱۴۰۱ به دولت ارایه شد

به گزارش ایران آنلاین، وزارت امور اقتصادی و دارایی در اجرای تکلیف مقرر در جزء (۹) بند (د) تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور پیش نویس آیین نامه اجرایی تبصره مذکور را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب به دولت ارایه کرد.

در تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، نحوه اعطای تسهیلات تکلیفی مندرج در این تبصره مورد بررسی قرار گرفته و در این راستا تکالیفی نیز برای بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته شده است.

این تسهیلات شامل تسهیلات قرض الحسنه برای تشکیل خانواده (شامل ازدواج، فرزندآوری، ودیعه یا خرید یا ساخت مسکن برای خانواده های فاقد مسکن و تأمین جهیزیه کالای ایرانی)، تسهیلات قرض الحسنه برای اشتغال زایی، تسهیلات قرض الحسنه حمایتی به منظور حمایت از خانواده شهدا، بیماران خاص و صعب العلاج، توسعه اشتغال زندانیان حین حبس و پس از آزادی، دانشجویان بی بضاعت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور، زندانیان نیازمند با اولویت زندانیان زن و زندانیان بدهکار مهریه و اعطای تسهیلات قرض الحسنه ودیعه مسکن مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور است.

همچنین به موجب جزء (۹) بند (د) تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف شده پیش نویس آیین نامه اجرایی تبصره مذکور را با همکاری بانک مرکزی تهیه و حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به تصویب هیات وزیران برساند.

در همین راستا، وزارت امور اقتصادی و دارایی پیش نویس آیین نامه تبصره یاد شده را که با همکاری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تهیه و جهت طرح و تصویب در هیات وزیران، ارایه کرده و درحال حاضر در کمیسیون اقتصاد دولت در مرحله رسیدگی و بررسی کارشناسی است.

انتهای پیام/

 

 

کپی