اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

ترانه علیدوستی فقط ادا در می آورد

ترانه علیدوستی فقط ادا در می آورد

جشنواره فیلم کن 2022 با معرفی برندگان این دوره به کار خود خاتمه داد، اما حواشی حضور چهره‌های سینمایی در این جشنواره همچنان ادامه دارد.

روزنامه ایران:  عطیه همتی خبرنگار و فعال حوزه زنان با اشتراک عکسی از ترانه علیدوستی نوشته است: «سلبریتی در ایران همه چیز را مبتذل می‌کند حتی «اعتراض» را. او حتی اگر بخواهد به آزار و تعرض به زنان در سینما اعتراض کند آن را مبتذل می‌کند.

چون آن را نه برای اصلاح وضعیت موجود بلکه برای حیات رسانه‌ای‌اش مصرف می‌کند. او قید هیچ رسانه‌ای را نمی‌زند. هرطور که بتواند جلوه می‌کند. یکبار با بوسه‌ای غیرمتعارف، یکبار با اظهارنظرهایی خارج از عرف! برای همین جلوی رسانه‌ها زبان در می‌آورد. او اعتراض نمی‌کند. او ادای اعتراض در می‌آورد وگرنه چرا بعد از آنکه برای آزار و خشونت علیه‌ زنان دست به افشاگری می‌زند دوباره با متهم در یک‌جا و در یک عکس ظاهر می‌شود‌‌.

او اعتراض را تا جایی می‌خواهد که تاوانی برایش ندهد، بلکه به وجهه و اعتبارش اضافه کند. اعتراض زمانی زیباست که از او شخصیتی جسور، مخالف و قدرتمند بسازد. اما وقتی برای رسیدگی به اعتراضش هر مقام و مسئولی دستش را بالا می‌برد از جایش تکان نمی‌خورد! او حتی ساحت اعتراض و انتقاد را آلوده و به سمت دیده‌شدنش کج می‌کند!

برای همین است دست به هرچیزی بگذارد مبتذل می‌شود! حتی انتخاب لباسی که قرار است با آن دیده شود! ترانه علیدوستی این روزها ظاهر و کلامش شبیه هم شده‌است. همانقدر بی‌وقت، همانقدر بی‌قاعده؛ همینقدر مبتذل. و چه قدر بد....»

انتهای پیام/

 

 

 

کپی