اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

فیلم/حمله صهیونیستها به خبرنگار فرانس ۲۴ در حین پخش زنده

فیلم/حمله صهیونیستها به خبرنگار فرانس ۲۴ در حین پخش زنده

به گزارش ایران آنلاین،  در ادامه روند آزارو اذیت خبرنگاران و روزنامه نگاران در سرزمینهای اشغالی فلسطین ، این بار صهیونیستها خبرنگار شبکه خبری فرانس ۲۴ را مورد حمله و اهانت و تعرض قرار دادند، آن هم زمانی که در حال پخش زنده بود.

به گزارش وبسایت این شبکه خبری "لیلی عوده" خبرنگار این شبکه در جریان پوشش خبری یورش شهرک نشینان یهودی به مسجدالاقصی تحت عنوان راهپیمایی پرچم، اقدام به  پرتاب بطری آب و فحاشی به وی کردند.

این حملات در جریان پخش مستقیم گزارش وی ازاین شبکه خبری صورت گرفت. مسوولان فرانس ۲۴ بلافاصله این حمله را محکوم کردند.

پیش از این نیز نظامیان صهیونیستی با شلیک به خبرنگار شبکه خبری الجزیره در حین پوشش خبری حمله آنها به اردوگاه جنین در فلسطین، این خبرنگار را به شهادت رساندند.

شیرین ابوعاقله خبرنگار شبکه الجزیره قطر، چهارشنبه 21 اردیبهشت گذشته هنگام پوشش خبری در پی یورش صهیونیست ها به اردوگاه پناهندگان جنین در کرانه باختری، توسط نیروهای مسلح اسرائیل هدف گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید.

وی به کلاه و جلیقه ضد گلوله با آرم "پرس" مجهز بود که به وضوح او را به عنوان یک روزنامه نگار معرفی می کرد و قابل شناسایی بود.
الجزیره در این باره نوشت: ابو عاقله که از سال ۱۹۹۷ با این شبکه کار می‌کرد، حین پوشش خبری عملیات یورش نیروهای رژیم صهیونیستی به جنین با گلوله‌های جنگی و واقعی نظامیان صهیونیست به سمت وی شهید شد.
دولت قطر نیز در بیانیه‌ای به کشته شدن خبرنگار شبکه الجزیره به دست نظامیان اسرائیلی واکنش نشان داد و آن را به شدت محکوم کرد.
بسیاری از کشورها، نهادها و سازمان های بین المللی در واکنش به قتل ابوعاقله با محکوم کردن این جنایت صهیونیست ها، خواستار پاسخگویی رژیم صهیونیستی در قبال این وحشیگری و انجام تحقیقات در این باره شده اند.
همین رسانه های آمریکایی به تازگی در گزارش هایی با انتشار مدارک مستند فاش کردند که نظامیان صهیونیست عمدی به سوی ابوعاقله تیراندازی و رژیم صهیونیستی را مسئول ترور خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره معرفی کردند.


انتهای پیام/

 


 

حمله صهیونیستها به خبرنگار فرانس ۲۴ در حین پخش زنده

کپی