اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

بازگشت معاملات بورس به مدار صعود

بازگشت معاملات بورس به مدار صعود

به گزارش ایران آنلاین، شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (دوشنبه، ۹ خرداد ماه) با سه هزار و ۳۱۶ ‌واحد افزایش به مدار صعود بازگشت و در ارتفاع یک ‌میلیون و ۵۳۷ هزار واحدی قرار گرفت.

 معامله‌گران در دو بازار بورس و فرابورس بیش از ۱۱ میلیارد و ۴۸۸ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار را به ارزش ۶۹ هزار و ۷۳ میلیارد ریال معامله کردند.

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با سه هزار و ۳۱۶ ‌واحد افزایش، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۵۳۷ هزار واحد ایستاد.

شاخص هم‌وزن با ۳۵۱ واحد افزایش به ۴۲۵ هزار و ۲۰۰ واحد و شاخص قیمت با ۲۱۶ واحد رشد به ۲۶۱ ‌هزار و ۷۳۱ واحد رسید.

شاخص بازار اول، یک هزار و ۸۲۲ واحد و شاخص بازار دوم هشت ‌هزار و ۵۶۰ واحد افزایش را ثبت کردند.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۶ میلیارد و ۸۵۴ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۴ هزار و ۷۹۹ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین پتروشیمی نوری (نوری) با یک هزار و ۲۹۱ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۳۸۹ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۳۰۲ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۲۳۹ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۲۱۱ واحد، پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی) با ۲۰۸ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۱۸۳ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل گروه مپنا (رمپنا) با ۱۶۱ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۱۵۴ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۹۶ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۹۰ واحد و شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۸۲ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد سیمان آبیک (سآبیک)، انتقال داده‌های آسیاتک (آسیاتک)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ایران‌خودرو (خودرو)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، پتروشیمی نوری (نوری) و گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه سیمان هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۳۰۰ میلیون و ۷۰۰ هزار برگه سهم به ارزش پنج هزار و ۱۶۱ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۸۳ واحد افزایش داشت و به ۲۱ هزار و ۳۴۸ واحد رسید.

در این بازار چهار میلیارد و ۶۳۴ میلیون برگه سهم و اوراق مالی به ارزش ۲۴ هزار و ۲۷۴ میلیارد ریال دادوستد شد، تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۲۷۱ هزار و ۷۵۴ نوبت بود.

نمادهای پلیمر آریا ساسول (آریا)، آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر)، بهمن دیزل (خدیزل)، پتروشیمی تندگویان (شگویا) و تولیدات پتروشیمی قائد بصیر (شبصیر)‌ با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین تولید نیروی برق دماوند (دماوند)،  شرکت سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، بیمه سامان (بساما)، برق و انرژی پیوند گستر پارس (بپیوند) و پخش البرز (پخش)‌ تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.انتهای پیام/

 

کپی