اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
فرماندار شهرستان ری عنوان کرد :

جایگاه علم آموزی در دین اسلام

جایگاه علم آموزی در دین اسلام
علی قدرتی خبرنگار

حمید زمانی فرماندار ویژه شهرستان ری در آئین افتتاح مدرسه خیرساز حضرت مریم(س) قیامدشت عنوان کرد؛ در دین مبین اسلام جایگاه علم آموزی و تعلیم دانش جایگاهی بسیار رفیع و بلند است.

 به گزارش ایران آنلاین ،حمید زمانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در این مراسم ضمن تجلیل از نیت پاک و همت بلند خیرین مدرسه ساز بیان کرد: مدرسه بعنوان خانه دوم هر دانش آموز، محلی است برای شکل گیری شخصیت و آینده او که معلمین اصلی ترین نقش را در این فرآیند دارا هستند . به همین دلیل است که حضرت امام خمینی رحمة الله علیه نقش معلم در یک جامعه را هم تراز با نقش انبیاء توصیف کرده اند. 

فرماندار ویژه شهرستان ری در ادامه از جایگاه ویژه علم و دانش در تعلیمات دین اسلام گفت و عنوان نمود: در دین مبین اسلام جایگاه علم آموزی و تعلیم دانش، جایگاهی بسیار رفیع و بلند است. تا آنجاییکه پیامبر اکرم (ص) هنگامیکه در مسجد گروهی از مسلمین را درحال عبادت و گروهی دیگر را در حال مباحثه علمی مشاهده می نمودند، با اشتیاق نزد گروه دوم رفته و با آنها همنشین و همکلام می شدند.

زمانی در پایان مدرسه سازی را ذخیره ای ابدی برای فرد خیر دانست و گفت: باتوجه به حجم بالای ساخت و ساز و افزایش جمعیت در سطح شهرستان ری، ما درحال حاضر بویژه در نقاط شهری با کمبود سرانه آموزشی و کلاس درس روبرو هستیم که با عنایت به عدم توانایی دولت در تأمین هزینه های ساخت و تجهیز مدارس مورد نیاز، بیش از پیش نیازمند مشارکت و حضور خیرین در حوزه ساخت و تجهیز مدارس هستیم که خوشبختانه در سال های گذشته نقش این عزیزان در افزایش سرانه آموزشی در سطح کشور بسیار پررنگ تر از سال های قبل شده است.

آئین افتتاح مدرسه خیرساز حضرت مریم(س) در قیامدشت به همت یکی از خیرین مدرسه ساز و مشارکت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران باحضور حمید زمانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری، حجت الاسلام و المسلمین امیری امام جمعه قیامدشت، یزدیخواه نماینده مجلس شورای اسلامی، بهرامی مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های تهران، معاونین فرمانداری ری، بخشدار خاوران، شهردار و اعضای شورای اسلامی قیامدشت، مدیران و مسئولین آموزش و پرورش شهرستان، دانش آموزان و اولیاء مدرسه برگزار گردید.

لازم بذکر است آموزشگاه ۱۵ کلاسه حضرت مریم (س) قیامدشت با مساحت ۲۲۷۵ مترمربع دارای نمازخانه، کتابخانه و سالن چند منظوره می باشد که با مشارکت فرج الله یزدانی از خیرین مدرسه ساز و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان تهران ساخته و به اداره آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری تحویل گردیده است.

کپی