اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

اتحادیه اروپا خواستار کاهش تنش در مورد کشتی های یونانی شد

اتحادیه اروپا خواستار کاهش تنش در مورد کشتی های یونانی شد

به گزارش ایران آنلاین، اتحادیه اروپا روز یکشنبه بدون اشاره به اقدام غیرقانونی در توقیف کشتی نفتکش و محموله نفتی ایران توسط دولت یونان، از تهران خواستار کاهش تنش در مودر مسئله توقیف کشتی های یونانی در خلیج فارس شد.

 این نهاد همچنین خواستار توضیح ایران در مورد توقیف ۲ کشتی یونانی شده است.

اتحادیه اروپا ادعا کرده که ضمن ابراز نگرانی شدید خود درباره توقیف دو کشتی یونانی به مقام‌های ایران، خواستار شفاف‌سازی و حل‌وفصل این مسئله و کاهش سریع تنش شده است.

سپاه نیوز به نقل از روابط عمومی کل سپاه؛ از توقیف ۲ فروند نفتکش یونانی به دلیل ارتکاب تخلف در روز جمعه در آب های خلیج فارس خبر داد.

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای اعلام کرد: نیروی دریایی سپاه روز (جمعه) ۲ فروند نفتکش یونانی را به دلیل تخلفات انجام گرفته در آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس توقیف کرد.

رویترز نیز در این باره گزارش داد که وزارت امور خارجه یونان به دلیل توقیف ۲ نفتکش این کشور به تهران اعتراض کرده است.

وزارت امور خارجه یونان اعلام کرد که آتن روز جمعه به سفیر ایران در آتن به دلیل آنچه توقیف خشونت‌آمیز دو کشتی با پرچم یونان در خلیج فارس توسط نیروهای ایرانی خواند، اعتراض کرده است. وزارت امور خارجه یونان با نادیده گرفتن اقدام کاملاً غیرقانونی خود در توقیف نفتکش ایران در هفته گذشته، خواستار آزادی فوری کشتی ها و خدمه توقیف شده گردید و اقدامات ایران را دزدی دریایی خواند.

/انتهای پیام

کپی