اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

وزیر راه: برای کاهش زمانِ تاخیر پروازها تلاش شود

وزیر راه: برای کاهش زمانِ تاخیر پروازها تلاش شود

 به گزارش ایران آنلاین، وزیر راه و شهرسازی با توصیه به مدیران فرودگاهی برای تکریم حجاج امسال، گفت: از سازمان هواپیمایی می‌خواهم تا نهایت تلاش خود را برای به حداقل رساندن تاخیرها بکار گیرد.

 «رستم قاسمی» در همایش هم‌اندیشی مدیران ستادی و فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و با حضور در جلسه برگزاری پروازهای حج سال ۱۴۰۱ بیان کرد: پیش‌بینی‌های لازم در خصوص تاخیرات احتمالی و تکریم حجاج در نظر گرفته شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دو عملیات پروازی حج و اربعین در طول سال گفت: مسأله حج  امر مهمی است و لازم است مسوولان اجرایی وظایف خود را به خوبی ادا کنند.

وی افزود: در مدت زمان حج شاید مشکلاتی وجود داشته باشد، ولی باید سعی کرد مشکلات به حداقل برسد و با برنامه‌ریزی میزان تاخیرها به کمترین حد ممکن برسد؛ البته با انسجامی که در صنعت هوایی کشور و فرودگاه‌های کشور وجود دارد، امیدواریم بتوانیم حج و سفر خوبی را برای زوار فراهم کنیم و امسال حجی متفاوت‌تر برای حجاج رقم بزنیم.

وی تصریح کرد: کوچک‌ترین بی‌دقتی در برگزاری حج تبعات به دنبال دارد و از مدیران فرودگاه‌های که در اعزام حجاج فعال هستند، درخواست دارم که در فرودگاه متبوع اعلام آماده‌باش کنند تا عملیات اجرایی پیش رو به نحو احسنت انجام شود.

ستاد اربعین راه‌اندازی خواهد شد

وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفت: در حوزه فرودگاهی کارکنان فرودگاهی و هواپیمایی می‌بایست در برخورد و خدمت‌رسانی به زائران خانه خدا توجیه باشند و موظف هستند تا با آموزش دقیق و منظم، سرویس و خدمات مطلوب را به زائران ارائه دهند و حج متفاوتی را برای زائران خانه خدا رقم بزنیم.

قاسمی با بیان اینکه ما خدمتگزاران مردم هستیم و باید باور داشته باشیم که اگر مسئولیتی داریم، به‌واسطه مردم است، گفت: این روحیه باید تقویت شود و باید مردم مورد تکریم و احترام قرار گیرند.

وی با اشاره به نقش تحریم‌ها در تاخیر پروازها گفت: از سازمان هواپیمایی می‌خواهم تا نهایت تلاش خود را برای به حداقل رساندن تاخیرها بکار گیرد.

وزیر راه و شهرسازی در پایان در خصوص پروازهای اربعین گفت: انشاالله پس از حج ستاد اربعین راه‌اندازی خواهد شد و امسال اربعینی متفاوت چه در حوزه هوایی، زمینی و ریلی برگزار خواهیم کرد و سفر ارزان و خدمات بیشتر در اربعین امسال در دستور کار است.

/انتهای پیام

کپی