اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

چرا چماقداران FATF به مفسدان فراری پناه می دهند؟

چرا چماقداران FATF به مفسدان فراری پناه می دهند؟
محمد ایمانی

به گزارش ایران آنلاین، کانادا، آمریکا، آلمان، انگلیس، فرانسه، سوئد و برخی دولت های اروپایی مشابه، دائما مدعی دفاع از حقوق بشر در ایران هستند.

اما از تحریم های جنایتکارانه همین دولت ها که بگذریم، اغلب مفسدان اقتصادی وقتی احتمال بازداشت و مجازات می دهند، اموال غارت شده را به همین کشور های بانی FATF (مدعی مبارزه با پولشویی، جرائم مالی سازمان یافته و تامین مالی تروریسم) انتقال می دهند و همان جا هم پناهندگی و اقامت می گیرند!
از جمله مفسدان متواری، "محمود رضا خاوری، مرجان شیخ الاسلامی، سالار آقاخان، محمد جزایری، محمد زندیه، مصطفی نیاز آذری، محمد انوشه، مسعود خرمی پور، سروش امیری، شهرام تیموری و دهه ها نام مشابه است که پس از غارت میلیارد ها دلارگریخته، و پناهندگی برخی از آنها در کشورهای غربی محرز است.

این افراد در ازای دریافت پناهندگی و اقامت، مجبورند بخشی از اموال غارت شده را در اختیار دولت های غربی دهند تا جنگ رسانه ای و ترور و آشوب افکنی علیه ملت ایران، تامین مالی شود. چرخه فساد و جنایت، از این وقیح تر؟!

با این وجود، چرا برخی مدعیان اعتدال و اصلاحات، اصرار دارند دولت های غربی را طرفدار حقوق بشر جا بزنند و دُم خروس حمایت از مفسدان و تروریست ها را نبیند؟ چرا سنگ اف ای تی اف را به سینه می زدند، در حالی که می دانستند 76 درصد پولشویی های دنیا در آمریکا و اروپا و کانادا انجام می شود؟

/انتهای پیام

کپی