اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

اسماعیلی: به دنبال تعامل برای کاهش قیمت بلیط کنسرت‌ها هستیم

اسماعیلی: به دنبال تعامل برای کاهش قیمت بلیط کنسرت‌ها هستیم

به گزارش ایران آنلاین، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با همکاری معاونت هنری وزارتخانه در تلاش هستیم طی تعاملی با تهیه‌کنندگان، قیمت بلیت کنسرت‌ها را کاهش دهیم.

محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه اختتامیه جشنواره ملی «شعر و عکس نماز جمعه» در جمع خبرنگاران و در پاسخ به فعالیت کانون‌های فرهنگی-هنری مساجد کشور گفت: هفته پیش که در مشهد رویداد فهما را داشتیم بیش از ۲۰ هزار کانون در این دوره شرکت کرده بودند. یعنی از ۲۶ هزار کانون در سطح کشور بیش از ۱۹ هزار کانون در یک مسابقه شرکت کرده بودند و این حضور به معنای فعال بودن این کانون هاست.

در ۱۱ استان و ۷۲ شهرستان بیش از ۴۰ هزار هنرآموز را با استفاده از ظرفیت مساجد آموزش می دهیم که در گام اول ۱۰ میلیارد تومان برای این کار اختصاص دادیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره جشنواره شعر و عکس نماز جمعه گفت: شعار دولت در حوزه فرهنگ بازگشت به مساجد است و همه تلاشمان این است تا جمله کلیدی امام خمینی که مساجد سنگر اسلام است را محقق کنیم. مساجد بایستی پایگاه های اصلی حوزه فرهنگ و هنر باشد و این جدایی بوجود آمده میان این دو در دولت مردمی انجام خواهد شد.

وی افزود: بخشی از این مسئولیت بر عهده ماست که از طریق کانون های فرهنگی هنری انجام می شود که در ۲۶ هزار مسجد مستقر هستند و بخشی دیگر همکاری با دست اندرکاران این حوزه است که یا افتخار در کنار آنها هستیم تا این اتفاق مهم در دوره آتی بیافتد.

تدبیر برای کاهش قیمت کنسرت‌ها

وی دریاره گرانی قیمت کنسرت‌ها گفت: دیشب هم به دوستان در معاونت هنری گفتم جلساتی را با تهیه کنندگان برگزار کنند و قیمت را یک مقدار کاهش دهند تا علاقه مندان بتوانند استفاده بیشتری کنند.

اسماعیلی با اشاره به فعالیت‌های قرارگاه محرومیت زدایی از حوزه فرهنگ و هنر گفت: در ۱۱ استان و ۷۲ شهرستان بیش از ۴۰ هزار هنرآموز را با استفاده از ظرفیت مساجد آموزش می دهیم که در گام اول ۱۰ میلیارد تومان برای این کار اختصاص دادیم و محدودیت بودجه ای برای حمایت از این بحث نداریم.انتهای پیام/

 


 

کپی