اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

عامری:‌ مکتب شهید سلیمانی باید تبدیل به معرفت و دانش برای آینده شود

عامری:‌ مکتب شهید سلیمانی باید تبدیل به معرفت و دانش برای آینده شود

به گزارش ایران آنلاین،  دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب رفتار، منش، اندیشه و زندگی شهید سلیمانی را در قالب یک مکتب تعریف کردند و وی را شایسته ویژگی‌های یک مکتب ذیل مکتب انقلاب اسلامی دانستند.

 داود عامری در آیین رونمایی از کتاب شهید سلیمانی در اندیشه نخبگان گفت: زمانی که خداوند توفیق شهادت را نصیب شهید والامقام سردار سلیمانی کرد شاهد اجتماعات کم‌نظیر در جهان بودیم و در حدود ۲۴۰ منطقه در دنیا اجتماعات مردمی برای اظهار ارادت به مقام شهید سلیمانی را داشتیم که در تاریخ انقلاب اسلامی، ایران و تاریخ منطقه کم‌نظیر است.

دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی افزود: شاید برخی از بزرگان آسیا و بزرگانی که برای مردم جهان به عنوان آزادگان مطرح بودند شاهد ظهورهای اجتماعی بودیم. بعد از رحلت حضرت امام (ره) در جای جای جهان حتی در روستاهای برخی از کشورهای آفریقایی اجتماعات ارزشمندی داشتیم که اگر از برخی از آنها عبور کنیم در سطح این نگاه و اجماع جهانی اظهار ارادتی که به مقام شهادت و شهید سلیمانی انجام شد موضوعی کم‌نظیر در دنیا بود.

عامری بیان کرد: این موضوع در همان زمان دوستان و علاقمندان شهید سلیمانی در کشور را مجاب کرد که تلاش کنند گام‌ها و قدم‌هایی را برای این موضوع بردارند از این جهت که ارزش و مقام شهادت و مکتب شهیدان شناخته شود و این عطر و بو است که می‌تواند تحولات آینده را برای ما به شایستگی رقم بزند. بعد از آن شور بسیار ارزشمندی که برای عرض ارادت به مقام شهادت و شهیدان انقلاب اسلامی شاهد بودیم لازم بود اتفاقی بیفتد که این تبدیل به معرفت، دانش و نگاه برای آینده شود.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در توصیف شهید سلیمانی غیر از آن ادبیات فاخری که درباره شخص وی و ادبیات صمیمانه‌ای که درباره شخصیت وی ارائه دادند به نکته مهم و باارزشی اشاره کردند و ما در انقلاب اسلامی شاهد نبودیم که درباره این شخصیت اینگونه صحبت و یا اندیشه‌پردازی شود.

رهبر معظم انقلاب رفتار، منش، اندیشه و زندگی شهید سلیمانی را در قالب یک مکتب تعریف کردند

عامری افزود: رهبر معظم انقلاب رفتار، منش، اندیشه و زندگی شهید سلیمانی را در قالب یک مکتب تعریف کردند و وی را شایسته ویژگی‌های یک مکتب ذیل مکتب انقلاب اسلامی دانستند که وظیفه جامعه فرهنگی را سنگین‌تر کرد از این جهت که لازم است این اندیشه و فرمایشات تبیین، ترویج و تعمیق شود تا بتواند در قالب اندیشه‌های شهید سلیمانی و محصولاتی که بتواند این مکتب درس‌آموز را منتقل نماید، ظهور پیدا کند.

وی عنوان کرد:‌در چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی موفق شدیم به همت بسیاری از علاقه‌مندان و فرهیختگان در همین سالن نشستی را برگزار کنیم که این نشست موجب شد تعدادی از علاقمندان به سردار سلیمانی به اینجا آمدند و درباره خصوصیات ویژگی‌ها، اخلاقیات و خصوصیات و مسائلی که می‌تواند از زندگی شهید سلیمانی درس‌آموز باشد گفت‌وگو کردند.

دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی گفت: به یاد دارم وقتی در آن زمان از حسین امیرعبداللهیان که در آن زمان دستیار رئیس مجلس در این نشست تقاضا کردم که متنی را برای سخنرانی آماده کند گفت که نمی‌خواهم سخنرانی کنم بلکه می‌خواهم توفیق داشته باشم چند خاطره و چند حس شخصی‌ام را درباره شهید سلیمانی بیان کنم.

عامری خاطرنشان کرد: حاصل همان خاطرات، صحبت‌ها و چند گفت‌وگو و مصاحبه همین کتاب صبح امروز شد و چاپ هشتم و نهم این کتاب در بازار مورد توجه مخاطبین قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: همان زمان کلیدی زده شد و اندیشه و نگاهی خلق شد که برای حفظ این جمع تلاش شود تا بتوانیم برای آینده به مرور کار شایسته ارائه دهیم. بنابراین طرح‌ریزی شد که ما هر ساله کنفرانسی را با جهت‌گیری‌های مختلف و مدار مکتب شهید سلیمانی با نگاه به حوزه تمدن نوین اسلامی داشته باشیم.

دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی ادامه داد: سومین کنفرانس را سال گذشته برگزار کردیم. کنفرانس دوم و سوم به دلیل شرایط کرونایی در بستر فضای مجازی انجام شد و کنفرانس دوم فقط در یک پلتفرم داخلی، نزدیک به ۴۲۰ هزار نفر مخاطب پیدا کرد و در پلتفرم‌های خارجی با حضور مهمانان خارجی نزدیک به ۱۶۰ هزار مخاطب این کنفرانس را به صورت آنلاین استفاده کردند و به مرور در فضای مجازی بارگذاری شد و به صورت کلیپ‌های کوتاه در همه دنیا و در رسانه‌ها استفاده شد و بهره بیشتری از آن برده شد.


انتهای پیام/


 

 

کپی