اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

مدیرشرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان اعلام کرد:

مشکلی در تأمین سوخت استان نداریم

مشکلی در تأمین سوخت استان نداریم
میلاد مرادی خبرنگار

مدیرشرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان با اشاره به اینکه توزیع سوخت در جایگاه‌های عرضه سوخت استان به سهولت انجام می‌شود و مشکلی از نظر تأمین وجود ندارد، گفت :در دو ماهه ابتدایی سال جاری حدود۴میلیون و ۳۰۰هزار لیتر نفت سفید به نقاط مختلف استان که غالبا روستاها بوده است ارسال شده است که ۲میلیون لیتر آن برای روستاهای صعب‌العبور بوده است.

جهانبخش نوکانی در گفت‌وگو با ایران آنلاین ، با تحلیل مصرف انواع سوخت در استان از ابتدای سال جاری تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اظهار داشت: در این مدت در استان ۲۵درصد افزایش مصرف بنزین، ۳درصد کاهش مصرف نفت گاز  و۲۳ درصد کاهش مصرف نفت سفیدبه دلیل توسعه گازکشی در برخی از روستاهای استان اتفاق افتاده است.
وی با اشاره به عملیاتی شدن طرح گاز سوز کردن خودروهای عمومی در استان بیان کرد: از ابتدای شروع این طرح تا کنون ۴هزار و ۲۰۰ وسیله نقلیه عمومی در استان به صورت  رایگان گاز سوز شده است.
نوکانی به بازرسی جایگاه‌های سوخت استان برای جلوگیری از  بروز هرگونه تخلف اشاره و خاطرنشان کرد: بازرسی جایگاه‌های سوخت بنزین و نفت گاز شبانه روزی به دو صورت کنترل نحوه عرضه سوخت و بازرسی کیفیت و کمیت سوخت در جایگاه‌ها انجام می‌شود.
مدیرشرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان یادآورشد:تمامی مواد نفتی اعم از بنزین، نفت‌گاز و نفت سفید به صورت کامل در انبار نفت استان ذخیره شده است.
وی افزود: در حال حاضر ۲۱۱ دستگاه  نفتکش عملیات سوخت رسانی در کل نقاط استان را برای استفاده۱۴هزار خانوار نفت سوز را انجام می‌دهند.
مدیرشرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان ضمن اشاره به مصرف نفت سفید در دو ماهه ابتدای سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اظهار کرد: در دو ماهه ابتدایی سال جاری حدود۴میلیون و ۳۰۰هزار لیتر نفت سفید به نقاط مختلف استان که غالبا روستاها بوده است ارسال شده است که ۲میلیون لیتر آن برای روستاهای صعب‌العبور بوده است.
وی به مصرف گاز سی ان جی نیز در دوماهه ابتدای سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اشاره و گفت: مصرف گاز سی ان جی در استان ۳۴میلیون متر مکعب بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱درصد افزایش مصرف داشته است که خود عددی نویدبخش در کاهش مصرف بنزین و صرفه‌جویی در مصرف سوخت است.
نوکانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در استان ۵۴ جایگاه سی ان جی و ۸۶جایگاه بنزین و گازوئیل مشغول به فعالیت هستند در شهر سنندج نیز به عنوان مرکز استان کمبود ۸جایگاه عرضه سوخت وجود دارد و همین امر باعث ایجاد صف‌های سوختگیری در سطح شهر شده است.
مدیرشرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان به نحوه تامین سوخت در استان نیز گریزی زد و اظهار داشت: بخشی از سوخت ما از طریق خطوط لوله و بخشی نیز از طریق ناوگان حمل و نقل تامین می‌شود
نوکانی اضافه کرد: یکی از قوی ترین و مجهز‌ترین آتش نشانی‌های حال حاضر استان درانبار نفت سنندج برای جلوگیری از بروز حوادث غیر مترقبه وجود دارد.

 

 

کپی