اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
کارشناس سازمان هواشناسی پیش بینی کرد؛

رگبار باران و وزش باد شدید موقتی در برخی از استان‌ها

رگبار باران و وزش باد شدید موقتی در برخی از استان‌ها

به گزارش ایران آنلاین، کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه تا پایان هفته جاری برای نیمه شمالی کشور، غرب و جنوب غرب روند تدریجی افزایش دما رخ خواهد داد، گفت: امروز و فردا رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و احتمال ریزش تگرگ در برخی استان‌ها پیش‌بینی می‌شود.

«امین حسین نقشینه» افزود: از امروز تا فردا شب در استان‌های آذربایجان‌های شرقی و  آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، بخش‌هایی از گیلان، غرب مازندران، ارتفاعات استان‌های تهران و البرز بخصوص در ساعت بعدازظهر و اوایل شب رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام کارشناس سازمان هواشناسی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه نیز بارش‌های رگباری در شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی تداوم خواهد داشت.

وی ادامه داد: از بعدازظهر امروز بارش پراکنده در استان‌های همدان، مرکزی، شمال کردستان و لرستان را انتظار داریم و  با جنوبی شدن جریانات روی دریای عمان از فردا تا روز چهارشنبه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات سیستان و بلوچستان و ارتفاعات شمال هرمزگان رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید  و در بخش‌هایی خیزش گردوخاک پیش‌بینی شده است.

نقشینه گفت: از امروز تا پایان هفته در استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و جنوب خراسان رضوی و نوار شرقی استان کرمان باد شدید همراه با خیزش گردوخاک سبب کاهش دید و کیفیت هوا رخ خواهد داد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در پنج‌ روز آینده نیمه شمالی کشور، غرب و جنوب غرب روند تدریجی افزایش دما را تجربه خواهند کرد.

وی آسمان تهران را صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی کرد و گفت:  فردا احتمال رگبار در برخی از مناطق تهران وجود دارد؛ همچنین دمای هوا در تهران نیز افزایشی خواهد بود.انتهای پیام/

 

 

کپی