اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
نماینده مردم لاهیجان:

نمایندگان نباید برای انتخاب و انتصاب مدیران به دولت فشار بیاورند

نمایندگان نباید برای انتخاب و انتصاب مدیران به دولت فشار بیاورند

به گزارش ایران آنلاین، نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توصیه رهبری انقلاب در مورد عدم دخالت نمایندگان در انتصابات دولتی در راستای قانون اساسی و اصل تفکیک قوا بیان شده است،گفت: نمایندگان نباید برای انتخاب و انتصاب مدیران به دولت فشار بیاورند.

رسول فرخی میکال با بیان اینکه توصیه رهبری انقلاب در مورد عدم دخالت نمایندگان در انتصابات دولتی در راستای قانون اساسی و اصل تفکیک قوا بیان شد، اظهار داشت: نمایندگان نباید برای انتخاب و انتصاب مدیران به دولت فشار بیاورند.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها بیان داشت: دولت برای پیشبرد تصمیمات اجرایی خود مدیرانی را انتخاب می‌کند که با برنامه دولت همراه باشند، اما هماهنگی در انتخاب مدیران استانی و شهرستانی اگر با نظر نمایندگان انجام شود بهتر است.

فرخی میکال اضافه کرد: نمایندگان نیروی انسانی منطقه را بهتر می‌شناسند و گرفتن نظر مشورتی آنها می‌تواند برای انتخاب افراد اصلح تاثیر گذار باشد و نوعی کمک به انتخاب دولت در انتصاب مدیران محسوب می‌شود.

وی با اشاره به فرازی از بیانات رهبر انقلاب در دیدار با نمایندگان که فرمودند «یکی از مسائل مهم در قانون اساسی بحث تفکیک قوا است و هر کسی باید به وظایف خود عمل کند، البته همواره به دولتی‌ها نیز توصیه کرده‌ایم از مشورت و نظرات نمایندگان استفاده کنند»گفت:رهبر انقلاب این موضوع را به درستی تببین کردند مسلما استفاده از نظر مشورتی نمایندگان می‌تواند راستای انتخاب شایسته سالاری موثر باشد.

فرخی میکال بیان داشت:در برخی از سازمان ها مشاهده شده که برای مدیریت از افرادی  استفاده کردند که تخصص چندانی در حیطه کاری خود ندارد و افرادی که سال‌ها در همان سازمان زحمت کشیدند کنار گذاشته می‌شوند، نمایندگان می‌توانند در این موضوع از ابزار نظارتی خود استفاده کنند،بدون شک همراهی دولت و مجلس بر کارآمدی نهادها و شایسته سالاری،موثر است.انتهای پیام/

 

 

 


 

کپی