اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
رئیس جهاد کشاورزی استان قزوین هشدار داد:

معدوم کردن جوجه در استان قزوین اخلال در نظام اقتصادی است

معدوم کردن جوجه در استان قزوین اخلال در نظام اقتصادی است

هرگونه معدوم کردن جوجه در استان قزوین ممنوع بوده و اخلال در نظام اقتصادی تلقی می‌شود.

معصومه قاسمی/خبرنگار
هرگونه معدوم کردن جوجه در استان قزوین ممنوع بوده و اخلال در نظام اقتصادی تلقی می‌شود.
به گزارش ایران آنلاین، رئیس جهادکشاورزی استان قزوین در این باره گفت: هرچند هیچ‌یک از مرغداران استان چنین اقدامی انجام نمی‌دهند اما لازم است که از ارتکاب هرگونه تخلف به این شکل پیشگیری شود.
رضا افلاطونی در نشست هماهنگی پرداخت تسهیلات دامداران و مرغداران که با حضور محمد قربانی معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی و مدیران عامل اتحادیه‌های دامداران و مرغداران برگزار شد، اظهار داشت: به هر اندازه جوجه یک روزه، گوشت، مرغ و تخم مرغ و شیر در استان تولید شود مازاد آن با نرخ مصوب خریداری خواهد شد.
وی با بیان اینکه جذب تسهیلات برای تأمین نهاده‌ و تدوام تولید مرغداران این استان باید در اولویت کار اتحادیه‌ها قرار گیرد و برای تأمین سرمایه نسبت به بارگزاری مرغداری‌ها در سامانه اقدام کنند، یادآور شد: جذب نهاده‌ برای مرغدارانی که از قبل طلبکار هستند و واحدهایی که تازه جوجه‌ریزی کرده‌اند در دستور کار معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی قرار دارد.
افلاطونی با اعلام اینکه زیرساخت‌های مرغداری‌های استان قزوین برای جوجه‌‌ریزی و ‌کشی مهیا شده است، از معرفی 228 مرغداری استان به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات خبر داد و گفت: از مجموع ۴۵۴ واحد مرغداری در استان، این تعداد برای دریافت تسهیلات معرفی شده‌اند.
رئیس جهاد کشاورزی استان قزوین ادامه داد: اعتقاد داریم برای جذب تسهیلات در واحدهایی که چک‌های برگشتی و معوقات بانکی دارند باید در سطح ملی پیگیری لازم صورت گیرد تا تولیدکننده با مانع روبرو نشود.
افلاطونی، تأمین نهاده و سرمایه در گردش واحدها را از اولویت استان برشمرد و افزود: خوشبختانه در استان قزوین در این دوره جوجه‌ریزی نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۱۷ درصد افزایش روبرو بوده و به میزان کافی جوجه‌ریزی در استان انجام شده‌است.
وی یادآور شد: گذرگاه‌های سخت و دشوار در راستای مردمی‌سازی هدفمندی یارانه‌ها سپری شده و لازم است در مراحل بعدی، تولید گوشت دام و طیور در ماه‌های آینده را در اولویت قرار دهیم. 

کپی