اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

استقرار سنگین نظامیان رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی

استقرار سنگین نظامیان رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی

به گزارش ایران آنلاین،رژیم صهیونیستی از ترس خروش و مقابله مردم و مقاومت فلسطین در آستانه راهپیمایی موسوم به پرچم صهیونیست های افراطی نیروهایش را در قدس اشغالی به ویژه «باب العمود» تقویت کرد. 

 رژیم صهیونیستی از نخستین ساعت های امروز (یکشنبه) شمار نظامیان خود را در قدس اشغالی پیش از راهپیمایی پرچم افزایش داد.

رسانه‌های صهیونیستی نیز گزارش دادند که ارتش اسرائیل برای درگیری با فلسطینی ها به دلیل برگزاری راهپیمایی پرچم از بامداد امروز کار تقویت و تجهیز نظامیان خود را در منطقه باب العمود آغاز کرده است.

این در حالی است فلسطینی ها از داخل خط سبز در تلاش برای ورود به مسجد الاقصی هستند و نیروهای اسرائیلی از ورود آنها جلوگیری می کنند.

حدود ۳ هزار نظامی اشغالگر تا پیش از آغاز راهپیمایی پرچم که قرار است ساعت ۱۶ عصر امروز (یکشنبه) به وقت محلی برگزار شود، در خیابان ها و محله های مسیر حرکت صهیونیست های افراطی مستقر خواهند شد.

صهیونیست ها راهپیمایی پرچم را با حرکت از مسیر محله های مسلمانان در شهر قدیمی قدس آغاز خواهند کرد.

در همین حال، روزنامه «تایم اسرائیل» گزارش داد که انتظار می رود پلیس اسرائیل امروز با وجود تنش ها بر سر راهپیمایی پرچم، به «ایتمار بن گویر»، نماینده راست افراطی کنست اجازه ورود به صحن مسجد الاقصی را بدهد.

روزنامه «هاآرتص» نیز به نقل از منابع پلیس می گوید که ورود احتمالی بن گویر به مسجد الاقصی می تواند به تشدید اوضاع امنیتی و درگیری میان فلسطینی ها و اسرائیلی ها منجر شود.

در گزارش این روزنامه آمده است که مقامات دستگاه های امنیتی اسراییل، از جمله شین بت، در نشست ارزیابی امنیتی راهپیمایی پرچم شرکت داشتند و در آن به سفر بن گویر به مسجد الاقصی اعتراض نکردند.

همزمان حماس درباره راهپیمایی پرچم صهیونیست ها هشدار داد و تاکید که همه گزینه ها روی میز است.

«اسماعیل هنیه»، رئیس دفتر  سیاسی جنبش اسلامی حماس تاکید کرد که مقاومت گزینه‌های زیادی برای مقابله با راهپیمایی پرچم صهیونیست‌ها دارد.

هنیه در واکنش به راهپیمایی پرچم صهیونیست‌ها که قرار است امروز (یکشنبه) برگزار شود، افزود که همه گزینه‌ها روی میز است و برای هر سناریویی آماده هستیم.

رئیس دفتر سیاسی حماس افزود: ما به صراحت می‌گوییم که ساعت به عقب بازنمی گردد و مسجد الاقصی برای ما و متعلق به ما است.

وی اضافه کرد: ما گزینه‌های زیادی برای مقابله با راهپیمایی پرچم و تلاش‌ها برای هتک حرمت مسجد الاقصی داریم.

هنیه همچنین گفت: ما یک سه گانه آماده برای مقابله با تحولات شرایط روز یکشنبه داریم که امت اسلامی، مردم فلسطین و مقاومت هستند و برای همه سناریوها آماده هستیم.

حماس همچنین از فلسطینی ها خواست تا برای خنثی کردن نقشه های اشغالگران در الاقصی تجمع کنند.

پیشتر «جنبش مردمی جوانان در بیت المقدس» با صدور بیانیه‌ای از فلسطینیان درخواست نموده تا آنها نیز امروز در این شهر راهپیمایی «روز پرچم فلسطین» برگزار کنند.

همچنین گردان‌های شهدای الاقصی شاخه نظامی جنبش فتح نیز جمعه شب به رژیم صهیونیستی هشدار داد که هرگونه تعرّض به قدس و مسجد الاقصی عواقب بدی در پی خواهد داشت.

این گردان‌ها رژیم صهیونیستی را تهدید کردند که اگر مسجد الاقصی و اردوگاه جنین هدف هرگونه تعرّضی قرار گیرد، ضربات دردناکی به صهیونیست‌ها وارد و تمام جبهه‌ها را علیه این رژیم شعله‌ور خواهد کرد.

گردان‌های شهدای الاقصی تاکید کرد: دستورالعمل حملات و اجرای عملیات علیه اشغالگران را در هر زمان و مکانی برای زیرمجموعه خود صادر کرده‌ایم.

راهپیمایی پرچم به ‌مناسبت سالروز اشغال بخش قدیمی قدس اشغالی توسط رژیم صهیونیستی در جنگ ۱۹۶۷ برگزار می‌شود. صهیونیست‌ها مدعی هستند که شهر قدس به‌ صورت کامل پایتخت این رژیم است ولی مردم فلسطین تأکید دارند که قدس پایتخت کشور آنان است.

انتظار می رود صهیونیست ها در راهپیمایی پرچم از طریق باب العمود وارد شهر قدیمی قدس شوند و سپس به سمت دیوار غربی البراق بروند.انتهای پیام/


 

 

کپی