اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت گلستان اعلام کرد:

تداوم تزریق دز چهارم واکسن کرونا به افراد بالای 70 سال

تداوم تزریق دز چهارم واکسن کرونا به افراد بالای 70 سال

افراد بالای 70 سال در استان گلستان می‌توانند برای دریافت دز چهارم واکسن کرونا به مراکز جامع سلامت استان مراجعه کنند و اکنون این روند ادامه دارد.

لقمان میرزاعلی / خبرنگار
به گزارش ایران آنلاین، مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت گلستان با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر، ۶۵ هزار نفر در این استان مشمول دریافت دز چهارم واکسن کرونا هستند.
علی باقری با بیان اینکه با شروع تزریق دُز چهارم واکسن کرونا از اول خرداد تاکنون حدود 150 نفر از مردم استان این دُز را تزریق کردند، تصریح کرد: این میزان مراجعه نسبت به تعداد واجدان شرایط استان نامناسب است؛ مردم باید بدانند برای ریشه‌کنی بیماری کرونا نیازمند تکمیل صددرصدی پوشش واکسیناسیون هستیم؛ بنابراین انتظار می‌رود، شهروندان به محض اعلام گروه های سنی مشمول دریافت واکسن از سوی وزارت بهداشت، در اسرع وقت نسبت به دریافت دزهای بعدی واکسن مراجعه کنند.
مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت گلستان با اشاره به جمعیت یک میلیون و ۹۹۰ هزار نفری جمعیت استان گفت: تاکنون ۹۴.۱ درصد مردم استان دز اول و 84/6درصد دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند اما متأسفانه استقبال مردم برای دریافت دز سوم نسبت به دزهای اول و دوم کمتر شده است؛ بطوریکه اکنون، ۳۹.۳ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۳۴.۲ درصد افرادی بالای ۱۲ در استان دز سوم را دریافت کرده‌اند.
وی با تاکید بر اهمیت حفظ زنجیره واکسن کرونا از افراد واجد شرایط خواست هرچه زودتر برای تکمیل روند واکسیناسیون خود به مراکز تجمیعی پیش‌بینی شده در تمام شهرستان‌های استان مراجعه کنند.

گفتنی است، بر اساس رنگ‌بندی رسمی وزارت بهداشت اکنون شهرهای گرگان، گنبدکاووس، آزادشهر، آق‌قلا، رامیان و کردکوی در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند و گمیشان، بندرگز، بندرترکمن، علی‌آبادکتول، مراوه تپه، کلاله، گالیکش و مینودشت در وضعیت زرد هستند.


 

کپی