اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

افزایش محصول انگور تاکستانهای استان اصفهان در سال ١٤٠١

افزایش محصول انگور تاکستانهای استان اصفهان در سال ١٤٠١
حسین حدادگر خبرنگار

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی اصفهان گفت : با توجه به وضعیت تاکستانهای انگور ، امیدواریم که امسال شاهد افزایش محصولات انگور باشیم و پیش بینی ما این است که در کل استان بیش از هشتاد هزار تن محصول انگور برداشت شود.

احمد رضا رییس زاده مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان اصفهان در گفتگو با ایران انلاین گفت :  امسال در استان اصفهان ٦٨٠٠ هکتار زمین به کشت درختان انگور اختصاص داده شده است  و پیش بینی می شود بیش از ٨٠٠٠٠ تن محصول از انها برداشت شود که نسبت به سالهای گذشته میزان قابل قبولی می باشد و شاهد افزایش محصول خواهیم بود .

رییس زاده گفت :  قسمت اعظم محصولات انگور در استان اصفهان برای تازه خوری و مقداری هم برای تهیه کشمش و سرکه و شیره انگور مصرف میشود.
وی در ادامه افزود :  بیشتر این تاکستانها در محدوده شهرستانهای تیران کرون ، مبارکه ، شهرضا ، کاشان ، خوانسار ، دهاقان ، برخوار ، گلپایگان و لنجان  واقع شده  که  در ابتدای فروردین  در برخی از این مناطق شاهد کاهش شدید دما بودیم ولی خوشبختانه این اتفاق قبل از رویش محصولات بود و  اسیب زیادی به انها وارد نگردید. وی در خصوص میزان بارندگی به خبرنگار ایران آنلاین گفت : امسال هم دچار کمبود بارندگی هستیم و در صورت تداوم خشکسالی چنانچه با کمبود منابع ابی مانند چاه ها روبرو شویم مجبور خواهیم شد مانند سال گذشته از تانکر جهت حمل اب به برخی نقاط استفاده کنیم.
وی در انتها بیان داشت : محصولات باغهای انگور از اواخر تیرماه ( گونه های زودرس مثل انگور یاقوتی ) تا اواخر شهریور ماه ادامه خواهد داشت و امیدواریم امسال شاهد برداشت محصولات خوب و با کیفیتی  باشیم.

کپی