اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

شهردار تبریز در دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر زنجان عنوان کرد:

در پی ایجاد مجمع منطقه‌ای شهرها هستیم

در پی ایجاد مجمع منطقه‌ای شهرها هستیم

شهردار تبریز از ایجاد مجمع منطقه‌ای شهرها با پیشتازی تبریز خبر داد و گفت: فعال‌کردن دیپلماسی شهری و بین‌المللی از رویکردهای مهم مدیریت شهری کلانشهر تبریز است.

فرزاد ملازاده / خبرنگار
به گزارش ایران آنلاین، یعقوب هوشیار در دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر زنجان تصریح کرد: شهرداری تبریز از دیپلماسی شهری تمام قد حمایت خواهد کرد و در این راستا، تمایل داریم، همکاران ما در سایر شهرها به تبریز سفر کنند تا با مبادله تجارب مشترک و پرهیز از هدررفت زمان و سرمایه، رخدادهای خوبی را برای شهرمان رقم بزنیم.
وی با بیان اینکه مدیریت شهری تبریز آماده ارائه داشته‌ها و تجارت خود در حوزه‌های سرمایه‌گذاری، برنامه‌ریزی و اجرایی به سایر شهرها بویژه شهرهای مجاور است، افزایش هزینه‌ها برای نگهداشت شهرها را مشکلی مشترک برای اغلب شهرها دانست و گفت: برای رفع دغدغه مدیریت شهرها باید راهی نو در پیش گرفت و با اشتراک‌گذاری ظرفیت‌های درون‌شهری در این خصوص گام‌های اثربخش برداشت؛ برای مثال شاید زنجان به تنهایی قادر نباشد، پروژه ۱۰۰۰ میلیاردی اجرا کند، اما می‌تواند از دیگر شهرها کمک بگیرد که در این صورت هم زنجان توسعه می‌یابد و هم دیگر شهرها منتفع می‌شوند.


شهروندان باید در تصمیم‌سازی‌ و تصمیم‌گیری مدیریت شهر مؤثر باشند


شهردار زنجان نیز در این جلسه بر ضرورت مشارکت فعال مردم در مدیریت شهر تأکید کرد و گفت: مدیریت شهری امروز با چالش‌هایی روبروست که ابتدا باید شناسایی و در سطح کلان حل و فصل شود و سپس در شهرها تمهیداتی برای رفع آنها اندیشیده شود.
علیرضا فیروزفر با بیان اینکه مشارکت مردم در اداره شهر در دو، سه دهه اخیر به یک نوستالژی تبدیل شده است، تاکید کرد: می‌خواهیم این مشارکت مهم را احیا کنیم و یا اجازه ندهیم رو به ضعف و کمرنگ شدن برود.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درباره دولت مردمی، گفت:  در این راستا، مردم ابتدا باید در تصمیم‌سازی و سپس تصمیم‌گیری و در نهایت در مشارکت عمومی حضور فعال داشته باشند؛ به عبارت دیگر باید مشارکت مردمی را در دنیای فعلی بررسی و احیا کنیم.

شهردار زنجان با تأکید بر اینکه پیشبرد برنامه‌های شهری بدون مشارکت شهروندان، ره به جایی نخواهد بود، بر نقش مردم بر اتخاذ تدابیر راهگشا و عبور از مشکلات شهری تأکید کرد.

کپی