اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

منطقه ویژه اقتصادی پیام به قطب دیتا سنتر کشور تبدیل می شود

منطقه ویژه اقتصادی پیام به قطب دیتا سنتر کشور تبدیل می شود
حبیب توانگر خبرنگار

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت : یکی ازماموریت هایی که توسط سازمان فن آوری اطلاعات به این منطقه محول شده راه اندازی قطب دیتا سنتر با نصب پنج هزار سیستم پشتیبانی اینترنتی با مشارکت بخش خصوصی است.

اکبر قنبر پور در گفتگو با خبرنگار ایران آنلاین ایران افزود: با استقرار این سیستم پشتیبانی منطقه ویژه اقتصادی به یکی از قطب های دیتا سنتر کشور تبدیل خواهد شد.
وی تصریح کرد: داشتن فرودگاه اختصاصی ، نزدیکی به پایتخت و تبدیل این منطقه به قطب  ICT  کشور(دیتا سنتر) از جمله ویژگی های خاص این منطقه در بین دهها مناطق ویژه اقتصادی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی است .
قنبرپور اظهار داشت : اکنون 260 واحد صنعتی و خدمات رسان مجوز فعالیت را در منطقه ویژه اقتصادی پیام دریافت کرده اند که از این تعداد160 واحد پروانه بهره برداری گرفته و با اشتغالزایی حدود پنج هزار نفر مشغول فعال هستند.
وی گفت: : شرکت های فعال در این منطقه اکنون در حال تولید بیش از دو هزار محصول و خدمات هستند که از این تعداد 52درصد در بخش ICT و الکترونیک فعالیت دارند که در برنامه 4 ساله دولت سیزدهم تصمیم داریم  این میزان را به  بیش از 70  درصد افزایش دهیم.
این مسئول اظهار داشت: در سال جاری قصد داریم تا منطقه ویژه اقتصادی پیام را برای زیست بوم هر چه بیشتر شرکت های نوآور و خلاق دانش بنیان  آماده کرده و مرکز نو آوری شرکت های دانش بنیان را در این منطقه  راه اندازی کنیم.
قنبر پور افزود: یکی دیگر از طرح های مهم در دست اجرای این مجموعه ایجاد کمپ های آموزش کاربردی ICT است که کار آموزان یصورت کمپینگ و شبانه روزی می توانند از این دوره ها استفاده کنند.
مجموعه منطقه ویژه اقتصادی پیام کرج با وسعتی بالغ بر سه هزار و 600 هکتار در جنوب غربی شهر کرج مرکز استان البرز قرار دارد.

کپی