اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

آمار قربانیان ریزش ساختمان متروپل آبادان به 28 تن رسید

آمار قربانیان ریزش ساختمان متروپل آبادان به 28 تن رسید

به گزارش ایران آنلاین، بخش‌هایی از ساختمان ۱۱ طبقه متروپل در آبادان ظهر روز دوم خرداد ریزش کرد و به گفته وزیر کشور تاکنون پیکر ۲۸ نفر از کسانی که زیر آوار جان خود را از دست داده اند پیدا شده و برای تشخیص هویت به دانشگاه علوم پزشکی آبادان انتقال یافت.

 در پی ریزش این ساختمان تیم‌های عملیاتی به محل حادثه اعزام شده و در حال ریزش‌برداری و عملیات جست و جو برای یافتن افراد احتمالی گرفتار در زیر آوار هستند. در حالی که عملیات آواربرداری با حساسیت و شتاب بیشتر ادامه دارد، احمد وحیدی وزیر کشور نیز که برای رسیدگی به این واقعه از همان روز وقوع حادثه (دوم خردادماه) به آبادان سفر کرده ، از احتمال ریزش باقی مانده سازه به عنوان دغدغه اصلی گروه‌های امدادی یاد کرد و افزود که در صورت حضور مردم در محل حادثه، این ریزش می‌تواند منجر به فاجعه شود.  

همچنین محمد مخبر معاون اول رییس جمهور روز گذشته (ششم خردادماه) با سفر به آبادان آخرین اقدامات برای آواربرداری و امدادرسانی حادثه ریزش ساختمان ۱۱ طبقه متروپل را به صورت میدانی مورد بررسی قرار داد.

وی در همان ساعات اولیه این حادثه نیز بر لزوم رسیدگی فوری به حادثه ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در مرکز شهر آبادان و خارج کردن سریع مصدومان از زیر آوار تاکید و در تماس‌های تلفنی جداگانه با استاندار خوزستان و فرماندار آبادان، دستورات لازم برای بسیج امکانات جهت کمک به مصدومان این حادثه را صادر کرد.

معاون اول رییس جمهور همچنین روز بعد از حادثه به هیاتی سه نفره شامل نمایندگانی از وزارتخانه‌های کشور، راه و شهرسازی و مشاور خود ماموریت داد با عزیمت فوری به آبادان، با بررسی جزییات پرونده ریزش ساختمان در این شهرستان، گزارش دقیق خود را درباره علل وقوع این حادثه ارائه کنند.

بر اساس این ابلاغ، محمد مخبر به محمد یزدی مشاور خود و مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی و توسعه امور شهری وزیر کشور و محمد مهدی حیدری رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی مأموریت داد تا گزارش خود را با همفکری دیگر متخصصان این حوزه جمع بندی و ارائه کنند.

در تازه ترین آمار وزیر کشور امروز اعلام کرد: ۲ پیکر دیگر از جانباختگان متروپل از زیر آوار خارج شد که برای تشخیص هویت به دانشگاه علوم پزشکی آبادان انتقال یافتند؛ تعداد جانباختگان به ۲۸ نفر افزایش یافت.


انتهای پیام/

 

 

 

 

کپی