اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

حمله داعش به دیاله دفع شد

حمله داعش به دیاله دفع شد

به گزارش ایران آنلاین، نیروهای عراقی امروز (جمعه) نفوذ و حمله  تروریست های «داعش» به استان دیاله در شرق این کشور را دفع کردند.

رسانه های عراقی به نقل از یک مقام نظامی گزارش دادند که نیروهای امنیتی نفوذ عناصر گروه داعش را از طریق باغ های «المقدادیه» استان دیاله برای انجام عملیات تروریستی دفع کردند.
در ادامه عملیات امنیتی ارتش و نیروهای نظامی عراق دیروز  (پنجشنبه) نیز دو تروریست در جنوب استان میسان در جنوب دیاله دستگیر شدند.
چهارشنبه شب هم الحشد الشعبی به همراه نیروهای امنیتی مانع از نفوذ باقی مانده عناصر گروهک تروریستی داعش به استان نینوا در شمال عراق شدند.
الحشد الشعبی در این باره اعلام کرد که نیروهای مشترک اقدام به پیگرد عناصر گروهک تروریستی داعش کردند که در تلاش برای نفوذ به روستای الدواسه در منطقه «الناحیه» بودند و در جریان درگیری نیروهای عراقی موفق شدند یکی از تروریست‌ها را  از پای درآورند.
داعش سه شنبه گذشته در حمله تروریستی به روستای «الاصلاح» واقع در شهرستان «جلولا» واقع در استان دیاله ۸ تن را کشت و ۸ نفر دیگر را زخمی کرد.
شبکه «السومریة نیوز» نیز به نقل از یک مقام نظامی گزارش داد که داعش روستای الاصلاح استان دیاله را با شلیک ۱۰ گلوله خمپاره هدف گرفته است.
«شفق نیوز»، نیز خبر داد که گروه تروریستی داعش علاوه بر گلوله خمپاره  با سلاح های تک تیرانداز نیز ساکنان روستای الاصلاح و نیروهای امینتی را هدف قرار داد.
عناصر داعش دوشنبه نیز به روستایی در استان کرکوک حمله بردند و ۶ کشاورز شیعه ترکمان را  به شهادت رساندند.
عناصر باقی مانده گروه تروریستی داعش هنوز در مناطقی از استان های بغداد، صلاح الدین، دیالی، کرکوک، نینوا و الانبار فعالیت دارند.
نیروهای امنیتی عراق همواره برای اطمینان از عدم ظهور دوباره داعش و عناصر فراری آن، به جست وجو، پاکسازی و تعقیب بقایای داعش در سراسر کشور ادامه می‌دهند.
عراق در دسامبر سال ۲۰۱۷، پس از حدود سه و نیم سال درگیری با داعش که حدود یک سوم کشور را اشغال کرده بود، آزادسازی تمام سرزمین‌های خود از چنگال این گروه تروریستی را اعلام کرد.

کپی