اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

دبیر ستاد حقوق بشر:

مقصران و قاصران حادثه آبادان هرچه سریعتر شناسایی و مجازات شوند

مقصران و قاصران حادثه آبادان هرچه سریعتر شناسایی و مجازات شوند

به گزارش ایران آنلاین، دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، خواستار شناسایی و مجازات مقصران و قاصران حادثه آبادان شد.

کاظم غریب‌آبادی، ضمن تسلیت به خانواده های حادثه تاسف بار آبادان، از دستگاه های ذیربط اجرایی و قضایی خواست تا هرچه سریعتر نسبت به شناسایی مقصران و قاصران این فاجعه و مجازات آنان اقدام کنند.

وی اظهار داشت: با وجود دستگاه ها و سازوکارهای مختلفی که مسوول صدور مجوز یا پروانه ساختمان و همچنین پایان کار هستند، روی دادن چنین حوادث اسفناکی، آن هم بدون حدوث بلایای طبیعی، به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و ناقض حق مردم در برخورداری از محل اسکان یا کار مناسب و ایمن و همچنین حق حیات آنان است که طبیعتا، موجب مسوولیت برای تمامی عوامل دست اندرکار خواهد شد.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به این که به طور قطع ساختمان های دیگری نیز در سراسر کشور وجود دارند که از ضوابط و استانداردهای لازم برخوردار نیستند، از مسوولان ذیربط خواست تا هرچه سریعتر نسبت به شناسایی و ایمن سازی آنها اقدام کنند.

غریب آبادی خواستار نظارت دقیق شهرداری ها و نظام های مهندسی در فرآیند ساخت و سازها شد و از رویه پرداخت جریمه در قبال چشم پوشی از برخی تخلفات ساختمانی انتقاد کرد ‌و افزود: رعایت استانداردهای ساخت و ساز، خط قرمزی است که عبور از آن به هر بهانه ای محکوم است.انتهای پیام/

 

کپی